Doğduğun Ev Kaderindir konusu nedir? Doğduğun Ev Kaderindir hangi kitaptan esinlenildi?

Doğduğun Ev Kaderindir konusu nedir? Doğduğun Ev Kaderindir hangi kitaptan esinlenildi?
Yayınlanma Tarihi: 13.01.2020 00:46
Değiştirme Tarihi: 13.01.2020 00:46

Doğduğun Ev Kaderindir başrol oyuncusu Demet Özdemir ile hikayenin yazarı Gülseren Budayıcıoğlu ve Acun Ilıcalı, Eser Yenenler Show'a konuk oldular. Programda diziye özel açıklamalarda bulundular. Peki, Doğduğun Ev Kaderindir konusu nedir? Hangi kitaptan esinlenildi? 

Eser Yenenler Show özel bölümü, TV8'in yeni dizisi Doğduğun Ev Kaderindir konulu olarak ekrana geldi. Programa konuk olan başrol oyuncusu Demet Özdemir ile hikayenin yazarı Gülseren Budayıcıoğlu ve Acun Ilıcalı, diziye dair merak edilenleri açıkladılar. İşte Doğduğun Ev Kaderindir dizisi konusu, oyuncuları, esin kaynağı olan kitap ve detaylar...

DOĞDUĞUN EV KADERİNDİR KONUSU NEDİR?

OGM Pictures imzalı, yönetmeliğini Çağrı Bayrak'ın yaptığı, senaryosunu Eylem Canpolat'ın yazdığı 'Doğduğun Ev Kaderindir' dizisi TV8'de başlıyor. Başrollerini Demet Özdemir ile İbrahim Çelikkol'un oynadığı dizide Engin Hepileri ve Nail Kırmızıgül yer alıyor. 

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi ve Zeynep’in zorlu aşk efsanesi izleyicisi karşısına çıkarılacak. Çocukken büyük acılar çeken Mehdi ve Zeynep zorlu bir hayat mücadelesi içindedir ve ikisinin de ruhları yıllar geçse de çocukken aldıkları yaralarla doludur. İki yaralı ruh aidiyet hissini birbirinde bulacak. İkilinin bu yolculuğunu artık yalnızca sözlüklerde bulunan aşka dair tüm kelimeleri izleyicisine yeniden anlatacaktır.

HANGİ KİTAPTAN ESİNLENİLDİ?

'Doğduğun Ev Kaderindir' dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun çok okunan kitabı Camdaki Kız’dan esinlenerek televizyona uyarlanıyor. 

GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU'NUN ESERLERİ

Madalyonun İçi, Bir Psikiyatristin Not Defterinden-(Psikolojik Roman) (2004)

Günahın Üç Rengi, Madalyonun Öteki Yüzü-(Psikolojik Roman) (2008) 

Hayata Dön-(Psikolojik Roman) (2011) 

Camdaki Kız

Kral Kaybederse