Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin 2. bölüm fragmanı yayınlandı! İlk bölümde neler yaşandı?

Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ekranlara gelen ilk bölümüyle izleyicilere duygu dolu dakikalar yaşattı. TV8'de ilk bölümüyle ekranlara gelen yeni dizi Doğduğun Ev Kaderindir'de heyecan dolu anlar yer aldı. İlk bölümün bitmesinin ardından diziseverler yeni bölüm fragmanını merak etti. İşte Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin 2. bölüm önizlemesi.

Yayınlanma Tarihi: 26.12.2019 11:33
Değiştirme Tarihi: 26.12.2019 11:34

Gerçek bir hikayeden kurgulanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin ilk bölümünde Zeynep ile Mehdi'nin tanışma hikayesi izleyicilere nefes kesen anlar yaşattı. İzleyicilerin hem heyecan hem de duygu dolu anlar yaşadığı ilk bölümün ardından yeni bölüm fragmanı merak edilmeye başladı. İlk bölümün sona ermesinin ardından Doğduğun Ev Kaderindir 2. bölüm önizlemesi yayınlandı.

İLK BÖLÜM ÖZETİ

Zeynep, iki farklı hayatı ve ondan beklentileri bambaşka olan anneleri arasında sıkışıp kalmış, genç bir hukuk öğrencisidir. Bir taraftan öz annesinin fedakarlıkları altında ezilirken, diğer taraftan da öbür annesinin onun için kurduğu hayalleri sırtlanmaya çalışır. Yıllardır iki taraf arasındaki dengeleri korumaya çalışırken, Zeynep gerçekte kim ve hangi ailesinin kızı olduğunu sorgulamaya devam eder. Bu, Zeynep’in cevabını bir türlü bulamadığı, yegâne sorudur.

Mehdi, önce ailesinin sonra mahallesindekilerin sorumluluğunu üstlenmiş, herkesin güvenle sırtını yasladığı, cesur, fedakâr ama bir o kadar da yalnız bir adamdır. Herkesin sevgisini böylesine kazanmışken, bir annesininkine layık olamaz. Mehdi’nin içinde öyle bir boşluk oluşur ki, orayı da babasının intikamıyla doldurmaya çalışır. Annesi; oğlunu içine düştüğü karanlıktan kurtarmak için, bir an önce mahalleden biriyle evlendirmeye karar verir.

Zeynep’in doğum gününde, erkek arkadaşı Faruk’tan aldığı evlenme teklifi; aslında onu adım adım Mehdi’ye yaklaştırmaktadır. Artık öz annesinin fedakarlıklarının karşılığını ödeme vakti gelmiştir. Zeynep bir kez daha hayatın planlardan değil, başa gelenlerden ibaret olduğunu anlayacak, kaderi onu yeniden doğduğu eve sürükleyecektir. Mehdi ve Zeynep yaralarını beraber iyileştirmeye çalışırlarken, birbirlerinin evi olma yolunda da mücadele edeceklerdir.

DİZİNİN KONUSU

Doğduğun Ev Kaderindir, her insanın en büyük ve en derin sorusuyla başlıyor: insan kaderini değiştirebilir mi?

Gerçek bir hayat hikayesi!

Doğduğun Ev Kaderindir, “kimi sevip kiminle evleneceğine bile doğduğun ev karar veriyormuş. Önce anneler alıyormuş kalemi eline, başlıyormuş yazmaya” ile kaderin sırrını aralayan ve gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan senaryosuyla aşkın, hayatın ve aile yaşamının gözle görünmeyen odalarına yolculuk ediyor.

Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi ve Zeynep’in zorlu aşk efsanesi izleyicisi karşısına çıkarılacak. Çocukken büyük acılar çeken Mehdi ve Zeynep zorlu bir hayat mücadelesi içindedir ve ikisinin de ruhları yıllar geçse de çocukken aldıkları yaralarla doludur. İki yaralı ruh aidiyet hissini birbirinde bulacak. İkilinin bu yolculuğunu artık yalnızca sözlüklerde bulunan aşka dair tüm kelimeleri izleyicisine yeniden anlatacaktır.