Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde "Barış" karakterine can verecek Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında, nereli?

TV8 ekranlarının ilgi ile takip edilen dizisi Doğduğun Ev Kaderindir'in kadrosuna dahil olan Engin Öztürk, dizinin bu akşamki yeni bölümünde izleyici ile buluşacak! Barış karakterini canlandıracak Engin Öztürk'ün neleri değiştireceği ve Zeynep'in hayatında nasıl bir yeri olacağı ise çok konuşulacak! Peki, Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin merakla beklenen ismi Engin Öztürk kimdir? Engin Öztürk kaç yaşında, evli mi? Engin Öztürk'ün yer aldığı projeler neler? Haber detaylarında...

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 12:02
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 12:02
Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde 'Barış' karakterine can verecek Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında, nereli?

"Engin Öztürk kimdir, kaç yaşında?" soruları, Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin takipçileri tarafından en çok merak edilenler arasında şimdiden yerini aldı! TV8 ekranlarında bu akşam ilk kez "Barış" karakteri ile göreceğimiz Engin Öztürk, daha önce yer aldığı projelerle de adından sık sık söz ettiren başarılı oyuculardan biri olarak bilinmekteydi! Peki, Doğduğun Ev Kaderindir'e yeni bir soluk kazandıracak Barış karakterine hayat veren Engin Öztürk kimdir? İşte, Engin Öztürk ve bilinmeyenleri...

Haber ile ilgili metin girin!.

ENGİN ÖZTÜRK HAYATI

Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de ailesinin dördüncü çocuğu olarak doğmuştur ve 3 ablası vardır. Baba tarafı Bulgaristan, anne tarafı Selanik göçmeni olan oyuncunun babası havacı astsubay olduğu için çocukluğu Eskişehir askeri lojmanlarında geçmiştir.


Lise yıllarında başlamak üzere 8 yıl voleybol oynayan Öztürk, Eskişehir Fatih Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra baba mesleğini seçip 2003 yılında İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmiş ve 2005 yılında mezun olmuştur ancak kendisi askerlikle pek bağdaşamadığı için 2006 yılında TSK'den ayrılarak Ankara'ya gelmiş ve 2008 yılında girmeyi başardığı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümündeki eğitimini 2012 yılında bitirmiştir.


İzmir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda eğitimini sürdürürken girdiği Tiyatro Kolu'nda başlayan tiyatro merakı yüzünden konservatuara giren Öztürk, bir dönem barmenlik de yapmıştır.


Engin Öztürk, 2010 yılında Vedat Türkali'nin senaryosunu yazdığı "Fatmagül'ün Suçu Ne?" adlı dizinin seçmelerini kazanıp, Beren Saat, Engin Akyürek, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar, Civan Canova, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Kaan Taşaner, Deniz Türkali, Seda Güven, Esra Dermancıoğlu, Bülent Seyran ile birlikte oynamış, kariyerine oldukça başarılı bir başlangıç yapmıştır.
Engin Öztürk, 2012 yılında, çekimleri devam eden dizinin kadrosuna sonradan katıldığı; senaryosunu Emrah Serbes'in yazdığı, yönetmenliğini Serdar Akar ve Mustafa Altıoklar'ın yaptığı "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" adlı dizide Erdal Beşikçioğlu, Nejat İşler, Ege Aydan, Seda Bakan, Sezin Akbaşoğulları gibi oyuncularla birlikte oynamış; 2013 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Şehzade Selim karakterini canlanmıştır. Yönetmenliğini Taylan Biraderler'in yaptığı, yapımcılığını Timur Savcı'nın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay ve Meral Okay'ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin'in yaptığı "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi oyuncular rol almıştır.


2015 yılının Ekim ayında yayınlanmaya başlayan "Hatırla Gönül" adlı dizide Engin Öztürk, Gökçe Bahadır, Onur Saylak ve Selen Öztürk birlikte rol alarak oyunculuk kariyerine devam etmiştir.


ENGİN ÖZTÜRK'ÜN YER ALDIĞI PROJELER

2020 – Doğduğun Ev Kaderindir (Barış) (TV Dizisi)

2020 – 50m2 

2019 – Yüzleşme (Ömer) (TV Dizisi)

2018 – Hakan: Muhafız (TV Dizisi)

2018 – Diriliş Ertuğrul (Günalp) (TV Dizisi)

2016 – Yüksek Sosyete (Kerem) (TV Dizisi)

2015 – Hatırla Gönül (Yusuf) (TV Dizisi)

2014 – Hayat Yolunda (Cem) (TV Dizisi)

2013 – Çanakkale Yolun Sonu (Sinema Filmi)

2013 – Muhteşem Yüzyıl (Şehzade Selim) (TV Dizisi)

2012 – Behzat Ç. (Emre) (TV Dizisi)

2010 – Fatmagül'ün Suçu Ne? (Selim) (TV Dizisi)