Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Doğallık ön planda!

Doğallık ön planda!

Hem doğal hem de bakımlı görünmenin yolu, yoğun kapatıcılardan uzak durmaktan geçiyor. ‘Çıplak ten’ hissi bırakan ürünler ve yüzde gölgeler yaratmak 2016’nın makyaj trendlerinden...

23.07.2016 03:03

Urban Decay Avrupa, Ortadoğu ve Güney Afrika’dan Sorumlu Uluslar- arası Makyaj Sanatçısı ve Eğitmeni  Jillian Ward’la bu yazın makyaj trendlerini ve birkaç adımda güzelleşmenin sırlarını konuştuk.

2016 yaz makyajı trendleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yazın hem sağlıklı görünen hem de temiz ve parlayan bir cilt tercih ederiz. Daha çok cilde yoğunlaşan, yüz rengiyle kontrast oluşturacak birkaç farklı renkle doğal bir görünüm yakalanabilir.

Bir makyajın adımları neler olmalı?
Önce serum ve nemlendiricinizi sürün. Eğer gözlerinizi ortaya çıkaracak bir makyaj yapacaksanız, işe buradan başlayabilirsiniz. Daha sonra föndotene geçin. Bunun için ‘naked skin / çıplak ten’ hissi veren ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem pürüzsüz hem de doğal bir görünüm yakalarsınız.

Ardından yanaklara biraz renk verin. Fırça darbeleriyle ciltte gölgeler yaratabilirsiniz. Tabii kaşları da belirginleştirin. Parlak bir rujla makyajı tamamlayın.  Ben aynanın karşısına geçip, gülümserim ve makyajımın nasıl durduğuna göz atarım. 

Bir makyaj çantasında neler olmalı?
Sıkıştırılmış, hafif bir pudra ve eyeliner mutlaka çantanızda bulunmalı. Birkaç farklı renkte ruj; natürel, parlak ve iddialı olmak üzere yine çantada olabilir.  

Hem doğal hem de bakımlı görünmek mümkün mü? 
Bir kadının bakımlı görünmek için yapacağı en pratik şey, gözlere odaklanmak. Renkli farlarla göz kapaklarına küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Ağır kapatıcılardan uzak durun çünkü hem sahte görünüyor hem de sağlıksız. Cildinizi taze tuttuğunuz sürece, bakımlı görünürsünüz. Her makyajda tek bir bölgeye odaklanın. Ya gözleri, ya dudakları ya da yanakları öne çıkarın ama hepsini bir anda yapmayın!

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?
Koyu siyah bir eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Daha sonra elinizle ya da fırçayla koyuluğu azaltabilirsiniz. Ayrıca far paletinizdeki yakın renklerle göz kapaklarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Çoğu kadın süresi geçtiği halde makyaj malzemelerini kullanmaya devam ediyor. Bu, yanlış mı?
Aslında ürüne göre değişir. Mesela pudranın kullanım süresi geçse bile, biraz daha kullanılabilir çünkü içinde bakteri barındırmaz. Rengi     açılabilir ama şikayetçi değilseniz, sorun olmaz. Bir ürünün bozulup bozulmadığını anlamanın en kolay yolu koklamaktır. Özellikle rujların bozulduğu kokularından kolayca anlaşılabilir. Rimel de çok önemli, en çok bakteri onda birikir.

Kalıcı makyaj son yıllarda popüler hale geldi. Siz nasıl bakıyorsunuz bu konuya?
Özellikle kaşlara yapılan dövme tarzındaki kalıcı makyajların doğal olmadığını düşünüyorum. Ancak Microblading yönteminin daha iyi sonuçlar verdiğini duydum. Kaşın şekli ve rengi daha doğal oluyor.

Kaşlara şekil vermek de bu aralar çok moda...
Yıllar boyunca kaşların şekilleri değişti. 90’lı yıllarda yay gibi kaşlar varken, şimdilerde doğal görünüm tercih ediliyor. Kaşları şekillendirmek için kalemler ve farlar kullanabilirsiniz. Moda çok çabuk değiştiği için bir modelden sıkılıp başka bir tanesine geçebilirsiniz. Kaştaki boşlukları pudrayla doldurabilirsiniz.   

 

Yorumlar | 0
üye profil