Doç. Dr. Cengiz Eriş sağlıklı kilo vermeyi anlattı

Doç. Dr. Cengiz Eriş kilo vermeyi sağlıklı ve basit yöntemlerle gerçekleştirebileceğiniz gibi sosyal hayatınızı olumsuz etkileyen ve uzun yıllardır veremediğiniz kilolarınızdan kurtulmak için cerrahi yöntemler veya tedaviler uygundur diyerek açıklamada bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 08.05.2021 13:34
Değiştirme Tarihi: 08.05.2021 13:34
Doç. Dr. Cengiz Eriş sağlıklı kilo vermeyi anlattı

Alo Obezite Danışma Hattı’nı kurarak sağlık konusunda büyük bir devrim gerçekleştiren Doç. Dr. Cengiz Eriş diyabet ameliyatı, mide balonu ve mide botoksu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Doç. Dr. Cengiz Eriş Açıkladı: Gelişen Tıp İle Çok Kolay

Doğal yöntemlerle kilo veremeyen insanlar için tüp mide ameliyatının iyi bir yöntem olduğunu belirten Doç. Dr. Cengiz Eriş sağlıklı bir yaşama merhaba demek için ufak bir operasyona ihtiyacınız bulunuyorsa bu operasyondan kaçınmamalısınız açıklamasında bulundu. Midenin tüp şeklinde kesilmesi ve ameliyat sonrasında dengeli ve tatminkar bir şekilde kilo verilmesinin mümkün olabileceğini belirtti. Midede tokluk hissini oluşturan ve açlık hissini aktif hale getiren hormonunun düzeyini düşüren ameliyat yönteminin açlık hissini % 85 ve 90 oranında azaltılmasını sağlandığını belirtti. Mide ameliyatı sonrasında midenin tüp şeklinde görüntüsünün dengeli ve tatminkar bir beslenme ile istenilen orana sahip olunabilmesini sağladıklarını belirtti.