'Dizide aşktan çok arkadaşlık var'

'Dizide aşktan çok arkadaşlık var'

Yarın akşam Show TV’de ekrana gelecek  ‘Arkadaşlar İyidir’ dizisinin başrol  oyuncuları İdris Nebi Taşkan ve  Su Kutlu yeni projelerinin detaylarını  ve karakterlerini anlattı

Seyirciyi nasıl bir dizi bekliyor?
İdris Nebi Taşkan: Her insan kendinden bir parça bulabilecek. Farklı kültürden beş gencin ayakta kalma, hayata tutunma öyküsü. Birbirine kenetlenerek verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Bizim odağımızda ise arkadaşlık, ailevi sorunlar ve geçmişte yaşanan birtakım olaylar var.

Su Kutlu: İyi ve kötünün keskin çizgilerle ayrılmadığı, duygu dolu, çok özel ve gerçek bir iş bizi bekliyor. Temelde aşktan çok arkadaşlık var. Birbirlerinin yaralarını sarma hikayesi olduğunu söyleyebiliriz.

Eren ve Gizem nasıl karakterler?
İ.N.T.: Eren,

hırslı bir çocuk. Espiritüel, eğlenceli ve iyi kalpli olmasının yanı sıra, küçümsenmeyi sevmeyen, gururlu, ailesine ve arkadaşlarına çok bağlı bir karakter.

S.K.: Oynadığım en özel karakter diyebilirim. Bizde karakterler siyah - beyaz, çok net çizgilerle ayrılır. Gizem, kaybettiklerini yeniden kazanmaya çalışan cesur, tutkulu ve özgür. Ama yaralı tarafı ağır basan bir karakter.

Role hazırlık süreciniz nasıl oldu?
İ.N.T.: Herkes gibi benim de bir seçilme sürecim oldu. ‘Karakteri kavrayabilecek miyim?’ diye provalar yapıldı. Provada beğenilince temel oyunculukla başladım.

Oyuncu koçum Ümit Çırak’la iki ay kadar çalıştık. Hâlâ yönetmenimiz ve oyuncu koçumla sahnelere birlikte çalışıyoruz.

S.K.: Üç ders oyuncu koçuna gittim. Konsantrasyonumu sağlamak için yalnız kalıp, odaklanmaya çalışıyorum.

Genelde gençlik dizileri komedi türünde olur ama bu dizinin fragmanında sanki drama havası esiyor.
İ.N.T.: Diziyi gençlik dizisi olarak adlandırmıyoruz. Bir gençlik işi değil, draması kuvvetli bir iş. Odağı beş genç olmasına rağmen aileleriyle olan ilişkilerini de ele alıyoruz.

Hepsinin hayatında bir travma var. Dizilerde gençler oynayınca insanların aklına hep aşk geliyor. Bir insan sadece karşı cinse aşk beslemez. Annesine, babasına ve dostlarına ya da bir işe de aşık olabilir.

Dizi de karakterlerin dostluğuna duyduğu aşk anlatılıyor.

Genç kadronun ağırlıklı olduğu bir cast var. Bu sizler için avantaj mı?
İ.N.T.: Avantaj veya dezavantaj olduğunu hiç düşünmedim. Diğer arkadaşlarım benden daha tecrübeli ama hep yanımdalar. Birbirimize çok destek oluyoruz, herkes saygılı.

Dizide nasıl iyi anlaşan  beş gençsek dışarıda da aynen öyleyiz.

S.K.: Daha önce de genç kadronun ağırlıklı olduğu cast’larda çalışmıştım. İnsanlar birbiriyle iyi anlaştıktan sonra yaş diye bir şeyin sorun olacağını düşünmüyorum.

‘Basketbol bana yetmedi’
- Oyunculuğa nasıl merak sardınız?
İ.N.T.: Basketbolcuyum, yıllarca profesyonel olarak bu sporu yaptım. Bir süre sonra basketbol benim için meslek haline gelmeye başladı, bu da bana yetmedi. Bir gün çok sevdiğim bir filmin kamera arkası görüntülerini izledim. Kamera arkasındaki eğlenceyi ve ekip işini gördüm. Ben de bir ekip işinden geliyorum. Bu durum çok hoşuma gitti. Böylece oyunculuk yapmaya karar verdim.

- Diziye nasıl dahil oldunuz?
İ.N.T.: Ben zaten bu işi çok istiyordum. Babamın bir spor okulu var. Ben orada antrenörlük yaparken annemin bir arkadaşı beni görüp beğenmiş ve fotoğraflarımı istemiş. O dönem üniversite sınavlarına odaklandığım için annem bana durumdan bahsetmedi. Fotoğraflarım Lale Eren’e gitmiş. O sırada da bu projedeki Eren karakteri için basketbol oynayan yeni bir yüz arıyorlarmış. Benimle çok örtüştüğü için çağırdılar ve görüştük.

- Su Hanım, Gizem karakterini kabul etmenizdeki sebep neydi?
S.K.: Şu ana kadar oynadığım ve okuduğum en orijinaliydi. Sürprizlerle dolu, tutkulu ve çok cesur. Muhteşem bir hikayesi var. Bana çok zıt bir karakter olması da ilgimi çekti. Bu zamana kadar hep masum kızı oynadım, alanı çok dar. Gizem karakterindeyse katabileceğiniz çok şey var. Kendimi geliştirebilmem için büyük avantaj oldu.

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 27/08/2016 03:02:36

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin