Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Disko müziğinin kralı İstanbul’u salladı!

Disko müziğinin kralı İstanbul’u salladı!

Disko ve funk müziğinin yaşayan efsanelerinden Nile Rodgers, önceki akşam 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında ilk kez Türk hayranlarının karşısına çıktı.

30.06.2016 09:19

Maçka Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşen konserde Rodgers, 40 yıllık grubu Chic ile birlikte sahnedeydi. Ön grup Unknown Mortal Orchestra'nın ardından sahnedeki yerini alan 63 yaşındaki Rodgers, bembeyaz bir kıyafet tercih etti. Konsere tam vaktinde başlayan Rodgers, "İlk kez geldiğim Türkiye'de böyle coşkulu bir kalabalıkla karşılaştığım için çok mutluyum" dedi. 'Family', 'Like a Virgin', 'Let's Dance' ve 'Modern Love' parçalarıyla büyük alkış alan Rodgers, izleyiciyi coşturdu. Grammy ödüllü sanatçı, mütevazı ve sempatik tavırlarıyla ilgi odağı oldu.

TWITER'DA MESAJ YAYINLADIÖnceki gece Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısından sahnedeyken haberdar olan usta sanatçı, yaşananlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Rodgers, konser sonrası ise Twitter'da 'Ben ve ekibim güvendeyiz. Bu şehri ve insanları seviyorum' diye yazdı. 23. İstanbul Caz Festivali, 11 Temmuz'da Özdemir Erdoğan ile Ergüven Başaran onuruna düzenlenecek gece ve Başaran'ın Swing UNLTD grubunun vereceği konserle devam edecek. (Günaydın)

Yorumlar | 0
üye profil