Dilara Türüt kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Dilara Türüt kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Dilara Türüt, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. İlk gruptan sekiz yarışmacı, geçen hafta seçilmişti. Bu hafta ise Dilara Türüt’ün olduğu gruptan yer alan 14 kişi MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek sekiz yarışmacı içine girmeye çalışacak. Final turunun dikkat çeken yarışmacılarından Dilara Türüt final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Dilara Türüt kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 18:10
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 18:10
Dilara Türüt kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Dilara Türüt kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Dilara Türüt da yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürdü. Geçen hafta başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak ilk sekiz isim belli oldu. Bu hafta, Dilara Türüt’ün olduğu ikinci grupta yer alan 14 kişi, son sekiz yarışmacı arasına girmek için mücadele edecek. Bu mücadeleyi verecek yarışmacılardan biri olan Dilara Türüt'ün hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Dilara Türüt kimdir?

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSU NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. İlk gruptan sekiz kişi, geçen hafta her gün yapılan elemeler sonucunda MasterChef 2020 ana kadrosuna seçildi. Bu hafta, Dilara Türüt’ün dahil olduğu ikinci grupta yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

MasterChef Türkiye son bölümde üçüncü sıradaki grupta Dilara Türüt, Daria Keskin ve Necip Ertal yarıştı. Şefler, bu yarışmacılardan ciğerli iç pilav yapmalarını istedi. Verilen 35 dakikalık sürenin sona erdikten ve şefler hazırlanan yemeklerin tadına baktıktan sonra kararını açıkladı. Buna göre bu grubun en zayıf tabağını açıklayan yarışmacının Necip Ertal olurken üçlü düellonun kazananı ise Dilara Türüt oldu.

DİLARA TÜRÜT KİMDİR?

Dilara Türüt, 19 yaşında ve aslen Rizeli. Rize'de Japon restoranında çalışan Dilara Türüt, MasterChef Türkiye'ye de Rize'den katılıyor. Ablam dediği amca kızı ile birlikte gelen Dilara, 4 senedir mutfakta olduğunu söyledi. 2 senedir profesyonel olarak mutfaklarda çalıştığını belirten Dilara Türüt'ün okuduğu okul nedeniyle ilk 2 sene de stajerlik yapmış. Suşi yapmayı ise kendisine göstermeyen şefinden gizlice izleyerek öğrendiğini söyledi. Kültürleri karıştırmayı, yemekleri yeniden yapmayı çok seviyor.

Dilara Türüt, MasterChef Türkiye 2020'de seçmelere kendi tarifi olan kara lahanaya sarılmış Hamsili Suşi ile katıldı. Ve bunun da dünyada ilk defa kendisinin yaptığını söyledi.

Diliara Türüt, tüm şeflerden evet alarak sonraki tura geçmeyi başardı.