Dilan Çiçek Deniz'den 'ideal aşk' sorusuna felsefi cevap: Mükemmel aşk strese sokuyor

Alev Alev dizisinde rol alan güzel oyuncu Dilan Çiçek Deniz, bir dergi için objektif karşısına geçerken birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özel hayatını gözlerden uzak yaşamayı tercih eden Deniz, 'ideal aşk' sorusuna yanıt verdi. Güzel oyuncu, 'Aşkı ideal olarak tanımlayıp mükemmelize etme fikri strese sokan bir şey. Her bireyin algıladığı ve deneyimlediği idealar dünyası ile gerçek arasında çok fark var. İlişkide saygı, empati ve sevgi olmalı.' ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2021 15:20
Değiştirme Tarihi: 05.05.2021 15:20
Dilan Çiçek Deniz'den 'ideal aşk' sorusuna felsefi cevap: Mükemmel aşk strese sokuyor

Çukur dizisinin ardından kariyerinde büyük bir sıçrama yaşayan ve şimdilerde Alev Alev dizisi ile izleyici karşısına çıkan Dilan Çiçek Deniz, Marie Claire dergisinin mayıs sayısına kapak oldu. Aşkla ilgili sorulara yanıt veren Deniz, dikkat çekti.

'İDEAL AŞK' İÇİN FELSEFİ TANIM

'Aşık olunca nasıl bir Dilan oluyorsun? Ve sence ideal aşk nasıl olmalı?' sorusuna yanıt veren Dilan Çiçek Deniz, şunları söyledi: 'Çok ama çok mutlu bir versiyonum oluyor. Aşkı ideal olarak tanımlayıp mükemmelize etme fikri bile iki tarafı da strese sokan bir şey. Her bireyin algıladığı ve deneyimlediği idealar dünyası ile gerçek arasında çok fark var. Bu iki bambaşka dünyayı ortak bir dünya haline getirmek epey zahmetli fakat bir o kadar da kıymetli. O yüzden güzel ve ince ruhlarla karşılaşınca, gerçekten yaşanan bir his olduğunu söyleyebilirim.'

'EMPATİ KURAMAYAN İNSANLAR BENİ ÜZÜYOR'

İlişkide olmazsa olmazlarından bahseden Deniz, 'İlki saygı... Kimsenin ilişki kurduğu insanların özel alanlarına girmeye hakkı yok. Bir diğeri empati. Empati kuramayan insanlara denk gelmek beni epey üzüyor. Bu kısacık hayatımızda bunu öğrenemediysek lütfen toplum içine karışmayalım.

'SALT SEVGİ...'

Ve salt sevgi... Karşındakinden karşılığında bir şey beklemeden, sadece onunla olmayı deneyimlemek ve derin bir bağ kurma hali...'