Didem Soydan, Twitter'da isyan etti!

Didem Soydan, Twitter'da isyan etti!
Yayınlanma Tarihi: 23.03.2019 13:29 | Değiştirme Tarihi: 23.03.2019 13:31

Ünlü model Didem Soydan, takipçisine karşı açtığı hakaret davasını kazanarak para cezasına mahkum edilen takipçisi hakkında 'davanın geri çekilmesi'ni isteyen Twitter'daki kullanıcıların eleştirilerine sert cevaplar verdi.

Instagram'da ve Twitter'da hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan ünlü manken Didem Soydan, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle dava açtığı takipçisini destekleyen ve kendisine yönelik 'davadan vazgeçmesini' isteyen Twitter'da eleştiri yağmuruna tutan kullanıcılar hakkında bazı tweetler attı. Soydan daha önce kendisinden özür dileyen takipçisinin mesajını paylaşmıştı.

İşte 35 yaşındaki mankenin attığı tweetlerden bazıları...

"Twitter bana bu sefer bambaşka birşeyi kanıtladı. Kadınların duruşunu..o kadar garip hallerde görüyorum ki hepsini...ayrı ayrı incelenir.Benim dava etmemden rahatsız olan mı dersin. Olaya yalan ekleyerek dramatize eden mi dersin. Baklava çalan çocukla, bir tutacaklar utanmasalar"

"Küfür etme, aşağılama hakkı elden gidecek diye telaşlananların çığlığı"

"İki artı iki dört. Kişi, dediğiniz gibi rezil edilmek istenseydi kimliğine  ve yazdığına kadar ifşa edebilirdim.Ben onun yerine hakkımı kullandım Dava edene kadar asla iletişim kurmayan kişi dava kağıdı eline ulaşınca nedense özür diledi. Bu olayı "zaten özür dilemiş hayatını karartmayın" şeklinde drama dizisi gibi abartan kişilerin ucuz magazin ağzından ve haberlerinden farkları yoktur. Böyle ucuzluklara ben kanmıyorum. Kanmak isteyen acı bir film senaryosu çıkartabilir. Ben kısa ve net öykü taraftarıyım." 

"Ağlak senaryolar ile "dava edip hayat karartmayın" diyenlerin ucuz ağzına ancak zeka seviyesi altta olanlar kanar. Onlara koyun diyoruz biliyorsunuz. Vahim örnekleri ile nerelerde karşılaştığımız ortada."

"Kimse hakaret davasından müebbet yemiyor, hapis yatmıyor. Bu net bilgi. Dolayısı ile ağlak senaryolar ile kendinizi kandırmayın. Like alacağım diye arkadaşlarınızı kandırıp maval okumayın yemezler."

"Bu kadar net, bilerek konuşuyor olamama gıcık oluyorsunuz çok normal bunun bir sebebi var. Araştırın cevabı var psikoloji kitaplarında. Ama bu objektif olmayacağınız anlamına gelmiyor di mi artık büyüdük aradaki farkı biliyoruz. Cahil bir algı ile sapla samanı karıştırmayalım."

"Bu kadar net, bilerek konuşuyor olmama gıcık oluyorsunuz çok normal bunun bir sebebi var. Araştırın cevabı var psikoloji kitaplarında. Ama bu objektif olmayacağınız anlamına gelmiyor di mi artık büyüdük aradaki farkı biliyoruz. Cahil bir algı ile sapla samanı karıştırmayalım."

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.