Didem Soydan instagram'da paylaştığı fotoğraflarına gelen yorumları sınırlandırdı

Didem Soydan sosyal medya hesabındaki paylaşımlarla ilgili radikal bir karar aldı. Soydan, kendisine sosyal medyadan gelen çirkin ve ahlaksız yorumlara tepki göstererek paylaşımlarının takipçi yorumlarını sınırladı.

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 16:40
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 16:40
Didem Soydan instagram'da paylaştığı fotoğraflarına gelen yorumları sınırlandırdı

Son zamanlarda ünlü isimler sosyal medya hesaplarından gelen çirkin paylaşımlar sebebiyle epey rahatsızlık duymaya başladı. Yapılan bu saygısızlıklara ilişkin birçok ünlü tepkisini dile getirdi. Takipçilerinin yaptıkları çirkin ve saygısızca yorumlara bir tepki de her daim yaptığı paylaşımlarla olay olan Didem Soydan'dan geldi.

Didem Soydan kendisine yapılan saygısızca ve ahlaksızca yorumları eleştirip tepkisini dile getirdi. Soydan gönderilerini yorumlara kapattı.

İşte Didem Soydan'ın konuya ilişkin açıklamasını yaptığı o paylaşım;

Tam dört buçuk senedir yorumlarım kapalı ve sınırlandırılmış durumda. Hiçbir marka için yorumlarımı açmadım ısrar eden marka olursa gerekirse işi geri çevirdim ama yine de açmadım. Ve ne like’larım düştü ne takipçim azaldı. Ha yorum yapamadığı yani kötülüğünü, hasetliğini, pisliğini, hadsizliğini sayfaya yorum olarak akıtamayacak leş kişiler takipten çıktıysa da bunu kayıp değil tam tersi kazanç olarak gördüm.

Sosyal medyayı kullanan ve kötü enerjilere maruz kalan tüm arkadaşlarıma bunu tavsiye ettim. Sosyal medya çılgınlığı insanlarda öyle boyutlara ulaştı ki seninle bırak yanyana gelmeyi aynı şehirde ya da sokakta bile bulunmamış tonla manyak, sapık, hasta ve gerizekalı kişiler bütün bu hallerini yorumlarda sergileme imkanı buldular ve bu imkana utanmadan ‘ELEŞTİRİ’ adını verdiler.

Hiçbiri yaptıkları yorumlara cevap vermemizi kendimizi savunmamızı kaldıramadı. Bir insan olarak en doğal hakkın olan kendini savunmayı “Eleştiri kabul etmiyor” olarak yorumladılar.

Baktığımda kimse buna karşı çıkmadı. Senelerdir yaptığınız kariyer ve emek bu insanların insafına kalmış oldu itiraz etmediğiniz için. Çalıştığım markalara da hep bunu anlattım. ‘Ben takipçi sayısından ibaret değilim’ gerekirse yüzbinler gitsin kalanlar bana yeter. Çünkü seni gerçekten takip edenler yorum yapma ihtiyacı hissetmiyorlar bunun en büyük kanıtı da benim.

Demem o ki çok fazla izin verdiniz bu hastalara… Onlar da anamız babamızdan tutun da genç bir kadına ‘sen niye çocuk yapmıyorsun, döl tutmuyor musun yoksa?’ diyecek kadar hadsiz, kötü ve leşler olarak yorum yapma hakkına sahip olduklarını sandılar.

Kapatın yorumlarınızı arkadaşlar! Bu insanları tanımıyorsunuz ve nasıl normal hayatta karşınızdakinin size kötü söz söylemesine izin vermiyorsanız bu mecrada da izin vermeyin. Takipçi olmaları demek hayatınıza karışma, küfür etme, kötü sözler söyleme hakkı vermiyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.