Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Deniz Seki davasına bakan hakim ve savcılar da gözaltında!

Deniz Seki davasına bakan hakim ve savcılar da gözaltında!

'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan hükümlü olan, 16 Kasım 2014 tarihinde cezaevine gönderilen ünlü şarkıcı Deniz Seki'nin davasına bakan hakim ve savcıların da gözaltına alındığı belkirtildi.

20.07.2016 15:04

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nda (HSYK) 'paralel yapı' üyesi oldukları iddiasıyla 2 bin 745 hakim ve savcı için gözaltı kararı verilmişti. Şarkıcı Deniz Seki çin mahkumiyet kararı veren savcı ve hakimlerin de bu listede yer aldığı belirtildi.

Ceza hukukçusu Naim Karakaya, gözaltı kararları ile ilgili twitter hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Naim Kaya, "Deniz Seki'nin soruşturma savcısı Bilal Bayraktar, hükmü veren hakimler Osman Kaya, Eşref Aksu ve duruşma savcısı Salim Duran ile lehe temyizi geri çeken Sadrettin Sarıkaya da gözaltında. AİHM nin ihlal kararı vermesine neden olanlar da bunlar. Deniz Seki gibi katledilen bir hukuk sistemiyle değil adaletle yargılansınlar dileriz. Seki'de Yargıtay 10.CD deki kararda aleyhte oy veren her iki üye Mehmet Özkan ve Hakkı Torlak'a da amuda kaldırılmamış bir hukuk dilerim. Herkes için intikam değil sadece adalet" ifadelerini kullandı.

DENİZ SEKİ'NİN KARDEŞİ SERKAN SEKİ'NİN PAYLAŞIMI 

Deniz Seki'nin soruşturma savcısı Bilal Bayraktar, hükmü veren hakimler Osman Kaya, Eşref Aksu ve duruşma savcısı Salim Duran ile (1)

— Naim Karakaya (@naimkarakaya) 19 Temmuz 2016
Yorumlar | 0
üye profil