Deniz Miyas'tan meslektaşlarına önemli tüyolar

Mankenlikte estetik ve sağlıklı duruşun çok önemli olduğunu belirten Manken Deniz Miyas, “Mankenlik belli başlı niteliklere sahip olmanızı zorunlu kılıyor!” sözleriyle çok önemli açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2021 12:22
Değiştirme Tarihi: 21.12.2021 12:22
Deniz Miyas'tan meslektaşlarına önemli tüyolar

Mankenlik mesleğine Almanya’da başlayan ve çok önemli çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Deniz Miyas, mankenlikte estetik ve sağlıklı duruşun öneminden bahsetti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Miyas, “Her meslek, çalışan bireylerin çeşitli niteliklere sahip olmasını zorunlu kılıyor. Mankenlikte de bu durum geçerli olduğu için bu konuyla ilgili detaylı bilgi vermenin önemli olduğunu düşünüyorum. Öncelikle mankenlikte estetik ve sağlıklı duruş her şeyden önemli. Çünkü siz, boy ve kilo ölçülerinize ve farklı birtakım hususlara göre manken olabiliyorsunuz. Bu nedenle hangi tür manken olarak çalışırsanız çalışın, sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek zorundasınız. Sağlıklı bir şekilde beslenmeli, düzenli olarak egzersiz yapmalısınız.” ifadelerinde bulundu. 
Açıklamalarını sürdüren Deniz Miyas, “Sağlıklı ve estetik bir görünümün yanı sıra cilt, saç ve genel görünümünüze de dikkat etmeniz önemli. Mankenlik türlerine göre farklı niteliklerin de yerine getirilmesi gerekiyor. Örneğin el mankeni olmanız, el bakımına yeterli düzeyde önem vermenizi zorunlu kılıyor. Manken olmak isteyen kişilerin, hangi niteliklere sahip olmaları gerektiğiyle ilgili detaylı bilgi sahibi olmaları gerekiyor.” sözleriyle konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

“Mankenlik, Belli Başlı Niteliklere Sahip Olmanızı Zorunlu Kılıyor!”

Mankenlik yapmak isteyenlerin formda ve sağlıklı olmaları gerektiğini belirten Deniz Miyas, “İşverenlerin mankenlerde aradığı birçok özellik bulunuyor. Bu özelliklerden bazılarıyla ilgili bilgi verebilirim. İlk önce estetik görünümünüze önem vermelisiniz. Bunun yanı sıra temel makyaj yöntemleriniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Cilt ve saç görünümünüz de çok önemli. Bu nedenle cilt ve saç bakımınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca modanın son trendlerini takip edebiliyor olmanız da gerekiyor. Bunların her biri düşünüldüğünde, manken olmak ve kariyerini bu meslek üzerinden ilerletmek isteyen kişilerin hangi hususlara dikkat etmesi gerektiği de açığa çıkmış bulunuyor. Mankenliğe karar vermeniz durumunda kendinizi bu alanda geliştirmeniz, çok daha başarılı çalışmalar yapmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle meslek içerisinde stabil bir şekilde kalmamalı, önemli atılımlarda bulunmalısınız.” ifadelerinde bulundu.
 

İlgili Sayfalar: Magazin