Demet Özdemir kimdir? Doğduğun Ev Kaderindir'in Zeynep'i Demet Özdemir'in hayat hikayesi

Son yılların yıldızı parlayan oyuncularından Demet Özdemir, gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan "Doğduğun Ev Kaderindir" dizisi ile izleyicisi karşısına çıktı. Bu dizi ile birlikte Demet Özdemir kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir sorularını yanıtları araştılmaya başlandı. İşte Demet Özdemir'in merak edilen hayat hikayesi...

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2020 19:23
Değiştirme Tarihi: 13.01.2020 19:23
Demet Özdemir kimdir? Doğduğun Ev Kaderindir'in Zeynep'i Demet Özdemir'in hayat hikayesi

Demet Özdemir, TV8'de yayınlanan "Doğduğun Ev Kaderindir" dizisinde Zeynep karakteri ile izleyenleri yine büyülemeye devam ediyor. Güzel oyuncunun ismi ile bu dizi ile birlikte araştırılmaya başlandı. Peki, Demet Özdemir kimdir, kaç yaşındadır, hangi dizilerde oynadı? İşte Demet Özdemir'in hayat hikayesi ve kariyeri...

DEMET ÖZDEMİR KİMDİR?

Demet Özdemir, 6 Şubat 1992 tarihinde  Kocaeli’nde doğdu. Üç çocuklu ailenin en küçüğü olan güzel oyuncu, annesi ile babasının boşanmasının ardından İstanbul’a taşınmışlar. Eğitimini , en sevdiği işi olan dans yüzünden birçok kez ara veren Özdemir, Bengü’nün dans kadrosuna girdi, 1,5 yıl burada dans etti. Bu yüzden de okulunu bırakmıştı. Okulunu da bitirmek isteyen Demet Özdemir, akşam lisesine giderek , lise eğitimini bitirdi. Lise yıllarında 3 ay dans dersleri aldı. Mezun olduktan sonra da 2 yıl Şahika Tekand‘da tiyatro eğitimi gördü.

Daha sonra Efes Kızları kadrosunda dans etmeye başlamıştır. 2011-2013 yılları arasında Studio Oyuncuları'nda yürütülen eğitimlere katılarak iki yıl boyunca oyunculuk eğitimi aldı.

Mustafa Sandal'ın "Ateş Et ve Unut" adlı klibinde de yer aldı. İlk TV deneyiminde ise 2013 yılında Fox Tv'de yayınlanan baş rollerini Esra Ronabar , Murat Han ve Ekin Koç ile paylaştığı Sana Bir Sır Vereceğim adlı dizide "Aylin" karakterini canlandırdı.

Daha sonra Kurt Seyit ve Şura adlı dizide "Alya" karakterini, Tut Sözünü adlı Sinema filminde ise "Demet" karakterini oynadı. Star TV'de yayınlanan, başrolleri Yusuf Çim ile birlikte paylaştığı Çilek Kokusu adlı dizide "Aslı" karakterinine hayat verdi. 

Bengü'nün "Hodri Meydan" şarkısının klibinde oynamıştır. 2016 Haziran ayından itibaren Fox Tv de yayınlanmış olan No:309 adlı dizide "Lale" karakteri ile boy gösterdi. 

2017 yılında Burak Aksak'ın yazıp yönettigi Sen Kiminle Dans Ediyorsun filminde "Aysel" karakteri ile izleyici karşısına çıktı. 

2018 Temmuz ayında Star TV'de yayınlanan Erkenci Kuş adlı dizide "Sanem" karakteri ile büyük beğeni aldı. Erkenci Kuş dizisindeki performansı ile Ortadoğunun en prestijli ödül töreni Murex D'or Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Demet Özdemir, son olarak TV8'de başlayan "Doğduğun Ev Kaderindir" adlı dizide Zeynep ismine hayat veriyor.

Filmleri ve Dizileri 

2018-  Erkenci kuş (Sanem Aydın)

2017 – Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (Aysel) (Sinema Filmi)

2016 – 2017 – No: 309 (Lale) (TV Dizisi)

2016 – Aşk Yalanı Sever (TV Dizisi)

2015 – Çilek Kokusu (Aslı) (TV Dizisi)

2014 – Tut Sözünü (Demet) (Sinema Filmi)

2014 – Kurt Seyit ve Şura 2. Sezon (TV Dizisi)

2014 – Kaçak Gelinler

2013 – Sana Bir Sır Vereceğim (Aylin) (TV Dizisi)