Demet Akalın'ın rekoru tescillendi

Demet Akalın'ın rekoru tescillendi

Dünya Müzik Endüstrisi Birliği (IFPI), 2015 yılında yayınladığı raporda, Demet Akalın’ın “Pırlanta” albümünün başarısı tescillenmiş oldu.

Dünya Müzik Endüstrisi Birliği (IFPI), 2015 yılında yayınladığı raporda, Demet Akalın’ın “Pırlanta” albümünün başarısı tescillenmiş oldu.

Demet Akalın’ın “Pırlanta” albümünün başarısı tescillendi. Dünya Müzik Endüstrisi Birliği (IFPI), 2015 yılına dair bir rapor yayınladı.  Ve raporun Türkiye bölümünde, yılın en çok satan albümü olarak “Pırlanta” gösterildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Demet'in 'Pırlanta'sı

Pırlanta albümü öncesinde Emrah Karaduman'ın ilk proje albümü Toz Duman'da İntikam şarkısını seslendiren Akalın daha sonra Sinan Akçıl'ın Ayıp Yani albümünde Vazgeçilmezim şarkısında Akçıl ile düet yaptı.

Demet Akalın'ın dokuzuncu stüdyo albümü Pırlanta, 19 Haziran 2015'te Doğan Music Company tarafından satışa sunuldu.  Akalın’ın bu şirketten çıkan ilk albümünün ilk video klibi "Ders Olsun", ikinci klibi "Gölge", üçüncü klibi "Çalkala", dördüncü klibi "Beş Yıl", beşinci klibi "Pırlanta" ve altıncı klibi "Şerefime Namusuma" şarkılarına çekildi

Demet Akalın'ın Pırlanta albümü 105 bin satış rakamı ile Türkiye'de 2015 yılının en çok satan albümü oldu ve Doğan Music Company tarafından verilen Altın Plak Ödülü kazandı.

Rekor Demet Akalın'ın

Ağustos 2015'de başlayıp 27 Eylül 2015'de son bulan Rising Star Türkiye isimli ses yarışmasında Gülben Ergen, Fuat Güner ve Mustafa Sandal ile jüri koltuğunu paylaşan Akalın, ayrıca Kiraz Mevsimi dizisinin jeneriğini ve bestelerini yapmıştır.

Rekor Demet Akalın'ın

Akalın, Şahan Gökbakar'ın 19 Şubat 2016'da vizyona giren Osman Pazarlama'da eşi Okan Kurt ile birlikte rol aldı.

Rekor Demet Akalın'ın

2016'da yayımlayacağı yeni albümünün adını Altın Kafes olarak duyurdu.

Görüntülenme : 7547 Güncelleme Tarihi: 10/09/2016 11:55:14
Yayınlanma Tarihi: 09/09/2016 21:27:33

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin