Delya Kerim kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Delya Kerim hakkındaki bilgiler

Delya Kerim, bu akşam başlayan O Ses Türkiye yeni sezonunda merak edilen yarışmacılardan. Yeni bölümde dikkat çeken yarışmacı, dört jüriyi döndürmeyi başardı. Delya Kerim’a dair bilgiler merak ediliyor. Peki, Delya Kerim kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2021 20:55
Değiştirme Tarihi: 09.10.2021 20:55
Delya Kerim kimdir, kaç yaşında? O Ses Türkiye yarışmacısı Delya Kerim hakkındaki bilgiler

Ekranların en çok izlenen yarışmalarından olan O Ses Türkiye, onuncu sezonu 2. bölümü bu akşam yeni yarışmacı adaylarını tanıtmayı sürdürüyor. Delya Kerim, O Ses Türkiye 2021 ilk turunda kör elemelerde şarkı performansıyla 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı. İşte O Ses Türkiye yarışmacısı Delya Kerim hakkındaki bilgiler…

DELYA KERİM KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Delya Kerim, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Azerbaycanlı olan yarışmacı, yedi yaşında müzikle ilgilenmeye başlamış. Ailesinin isteğiyle başladığı müziğe onun için piyano alınmış. Piyano eğitimi aldığını ama ilerletemediğini söyleyen Delya Kerim, müziği çok sevdiğini ve yeniden doğsa yeniden müzisyen olacağını ifade etti. Müziği özellikle annesi için yaptığını çünkü vefat eden annesinin onun müzisyen olmasını çok istediğini söyledi.

KİMİN TAKIMINA KATILDI?

Delya Kerim, O Ses Türkiye kör eleme turunda 4 jüriyi döndürmeyi başardı. Ay Gız adlı şarkıyı seslendiren yarışmacı, kendisi için dönen jüri üyelerinden tercihi Beyazıt Öztürk oldu.