Defne Samyeli’nin, ev sahibi Yusuf Araz’a açtığı tazminat davasının kararı açıklandı

Defne Samyeli, ev sahibi Yusuf Araz'a açtığı tazminat davasında 20 bin TL tazminat alacak. İşte detaylar... 

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2021 10:29
Değiştirme Tarihi: 30.03.2021 10:29
Defne Samyeli’nin, ev sahibi Yusuf Araz’a açtığı tazminat davasının kararı açıklandı

Defne Samyeli'nin ev sahibi Yusuf Araz, Samyeli'nin kirasını ödemediğini söyleyerek, icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. Araz’ın, bunu kendisini küçük düşürmek için yaptığını öne süren Samyeli de iş insanına 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Samyeli dava dilekçesinde, Yusuf Araz’ın kendisine şantaj yaptığını ve iftira attığını öne sürdü. Mahkeme, Samyeli’nin manevi tazminatını kısmen kabul ederek Araz’ın 20 bin lira ödemesi yönünde karar verdi.

İŞTE KARAR...

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi tazminatla ilgili gerekçeli kararını açıkladı. Kararda tazminatın gerekçesi şöyle açıklandı:

“Defne Samyeli’nin Yusuf Araz’ın doğrudan basını haberdar ederek bu olayın konuşulmasına sebep olduğu iddiaları ispatsız kalmıştır. Araz’ın ‘ben de basına mı konuşayım’ şeklindeki ifadesi şartlı bir tehdit değildir. Haber konusu yaptırdığına dair iddiası yönünden Samyeli’nin kişilik haklarının zedelendiği kabul edilmemiştir. Ancak Araz’ın telefon görüşmesinde Samyeli’ye, ‘ne aşağılık insanlarsınız’ şeklinde söylediği söz kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan bir ifadedir. Araz, tazminat ödemelidir.”

YENİ EV ARAYIŞINDA 

Şu sıralar yeni ev arayan Samyeli, “İçine girdiğim zaman iyi hissettiğim bir ev arıyorum” dedi.

(Hürriyet)