Defne Samyeli'nin şikayetçi olduğu davada Mustafa Sandal için karar

Defne Samyeli, Mustafa Sandal'ın 'Beni Ağlatma' isimli kitabında kendisi hakkında yazdıkları nedeniyle, 'hakaret' suçlamasıyla şikayetçi olmuştu. Bugün görülen karar duruşmasında Mustafa Sandal beraat etti. 

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 16:18
Değiştirme Tarihi: 25.03.2021 16:18
Defne Samyeli'nin şikayetçi olduğu davada Mustafa Sandal için karar

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen karar duruşmasına Defne Samyeli ve Mustafa Sandal katılmadı. Savunma yapan Samyeli’nin avukatı, Mustafa Sandal’ın kitapta müvekkili ile ilişki yaşadığını açıkça söylediğini anlatarak, "Bir ifadenin onur kırıcı olup olmadığı bir kişinin toplumdaki yeri belirler. Müvekkilim sanatçı olup toplum tarafından tanınan biridir. Bu ifadeler açıkça müvekkilimin şeref ve onuruna zarar vermektedir” dedi. Sandal’ın yaptığı savunmada, “Defne hanımı onore etmek için yazdım” dediğini söyleyen avukat, “Sanık ile ilişki yaşamak bir kadını nasıl onore edeceğini de anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

"HAYALİ BİR ŞEY YAZMIŞ GİBİ..."

Mustafa Sandal’ın avukatı ise yaptığı savunmada, ünlü sunucunun avukatının savunmasında Samyeli ve Sandal’ın birbirlerini hiç tanımadıkları gibi anlattığını söyleyerek, “Müvekkilim sanki hayali bir şey yazmış gibi anlatıyor” dedi. 

"İFADELER SUÇ DEĞİL"

Avukat, mahkemeye 20 yıl önce çekilen ve Mustafa Sandal ile Defne Samyeli’nin bir fotoğrafını da mahkemeye delil olarak sundu. Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, Mustafa Sandal’ın 'hakaret' suçunu işlediği iddia edilen ifadelerin kanunda suç olmadığını belirterek beraatine karar verdi.