Defne Samyeli'nin kardeşi Sühan konuştu: 'Ablama ‘aşağılık’ dedi'

Defne Samyeli, ev sahibi Yusuf Araz'a 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Söz konusu davada Samyeli'nin kardeşi Sühan Samyeli hakim karşısına çıktı. Tanık olarak dinlenen Samyeli, ev sahibinin ablasına hakaret ettiğini belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 28.10.2020 10:49
Değiştirme Tarihi: 28.10.2020 11:09
Defne Samyeli'nin kardeşi Sühan konuştu: 'Ablama ‘aşağılık’ dedi'

Defne Samyeli ile iş insanı Yusuf Araz'ın davasında Samyeli'nin kardeşi Sühan Samyeli tanık olarak dinlendi. Kemerburgaz’daki Pasifik Villaları’ndaki evinde kiracı olan Defne Samyeli’nin son 1 yıldır kirasını ödemediğini öne süren Yusuf Araz, konuyu medyaya da taşıyarak Samyeli hakkında iddialarda bulunmuştu. Bunun üzerine Samyeli de 3 ay önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Araz hakkında 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Önceki gün İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada Samyeli’nin kardeşi Sühan Samyeli, ablasıyla Yusuf Araz arasında evdeki teknik sorunlar nedeniyle anlaşmazlık olduğunu söyleyerek, “Evin alt katındaki nem yüzünden ablam bizim yanımızda ev sahibini aradı. Yusuf Araz yüksek ses tonuyla, ‘Beğenmiyorsanız çekip gidin. Siz ne aşağılık insanlarsınız. Sizi basına mı vereyim, sizi rezil mi edeyim’ dedi. Ablam ‘Siz beni tehdit mi ediyorsunuz?’ deyince, Yusuf Bey ‘Ediyorsam ediyorumdur’ diye konuştu. Ablamla ev sahibi arasında kira bedeliyle ilgili de birtakım anlaşmazlıklar vardı. Kira dolardı, sonra Türk lirasına döndü” dedi.

Mahkeme, Defne Samyeli’nin diğer tanığının dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Haber ile ilgili metin girin!.(Hürriyet)