Defne Samyeli ile ev sahibi arasındaki sular durulmuyor! Bu kez davayı Samyeli açtı!

Defne Samyeli, ev sahibinin kendisi hakkında yaptığı açıklamalarla adını karaladığını söyledi ve 50 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2020 11:11
Değiştirme Tarihi: 02.07.2020 11:11
Defne Samyeli ile ev sahibi arasındaki sular durulmuyor! Bu kez davayı Samyeli açtı!

Defne Samyeli’nin ev sahibi Yusuf Araz, kirasını ödemediği gerekçesiyle Samyeli için icra takibi başlatmıştı. Bu dava sürerken, bir hamle de Samyeli'den geldi. Araz’ın basına kendisiyle ilgili “1,5 yıldır kiramı alamıyorum. Gönderdiğim notlara da geri dönmüyor” diyerek itibarını zedeleyici açıklamalarda bulunduğu iddiasıyla 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dilekçede şu ifadeler yer alıyor:

“Taraflar arasında devam eden yargılama süreciyle birlikte Defne Samyeli’yle iletişime geçen ev sahibi Yusuf Araz, hakaret etmiştir. Samyeli Türkiye genelinde tanınmış birisi olduğundan Araz, onu zor durumda bırakmak amacıyla basına konuşacağını, bu şekilde onu rezil edeceğine yönelik tehditlerde bulunarak şantaj yapmıştır."

"Ardından kişilik haklarını ihlal edecek şekilde basına açıklama yapmıştır. Samyeli evinin izolasyon sisteminin çözmediğini sorduğunda Araz ‘Keyfimin kahyası mısın? Ne aşağılık insanlarsınız, çıkın evimden’ diyerek küçük düşürücü sözler söylemiştir. Üzerinde psikolojik baskı oluşturmuştur. Davalının ‘1,5 yıldır kiramı alamıyorum’ iddiası ile Samyeli’nin toplum nezdinde ödemelerini yapmadığı, ödeme gücü olmadığı yönünde bir algı yaratılmıştır.”