Defne Samyeli'den 'gençlik sırrı' açıklaması

Şimdilerde şarkıcılık kariyeriyle ön planda olan eski haber spikeri Defne Samyeli, Etiler'deki bir mekan çıkışında objektiflere yansıdı. 1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü olan, formda görüntüsü ile yıllara meydan okuyan 50 yaşındaki ünlü isim, yeni şarkı ve kitap projesinden bahsederken, merak edilen gençlik formulüyle ilgili de açıklama yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2022 10:57
Değiştirme Tarihi: 05.08.2022 10:57
Defne Samyeli'den 'gençlik sırrı' açıklaması

Ünlüler dünyasının en çok konuşulan isimlerinden olan Defne Samyeli, önceki gün Etiler'de görüntülendi. Basın mensuplarının sorularına yanıt veren Samyeli, "Yeni bir şarkı projesi için toplantımız vardı, ağustos ayının sonunda çıkacak ve bir kaç şarkı arka arkaya olacak" diyerek, sevenleri için müjdeyi verdi.

Geçtiğimiz ay 50 yaşına giren, doğal güzelliği ve fit vücudu ile gençlik formulü çok merak edilen Samyeli, geçtiğimiz aylarda bir kitap yazacağını ve bu konudan bahsedeceğini dile getirmişti. Kitabı yazmaya devam ettiğini belirten Samyeli, "Yaşım ilerledikçe tecrübelerim artıyor ve çok talep geldiği için yazdığım bir kitap" dedi.

"VÜCUDUMUN KİMYASINI NASIL ETKİLERİM?"

Eren Talu ile 1995-2011 yılları arasında evli kalan iki çocuk annesi Samyeli, "Alternatif tıp diyebilir miyiz, siz inanır mısınız?" sorusuna şu yanıtı verdi:

Öyle demeyelim, çok alakalı bir konu değil. İnsanların vücudunun işleyişi konusunda bir fikir sahibi olması gerekiyor, 'Vücudumun kimyasını nasıl etkilerim' diye düşünürseniz ve araştırırsanız yaşlanma büyük oranda duruyor.

"HABERİM YOK"

Şarkıcı Demet Akalın, sahne aldığı bir mekanda kendisine getirilen şampanyayı beğenmeyip yanındaki garsonun başından aşağı dökmüştü. Sosyal medyada tepki toplayan olay ile alakalı sorulara da yanıt veren Defne Samyeli, "Benim olaylardan haberim yok." diyerek polemiğe girmemek için soruyu yanıtsız bıraktı.

"15 YILDIR YAŞLANMA ETKİLERİNİ HİSSETMİYORUM"

Sahnede giydiği iddialı kıyafetlerle de gündem olan eski haber spikeri, "Son 15 yıldır neredeyse yaşlanma etkilerini hissetmiyorum bile. Bu nedenle yaş konusu endişe boyutunda gündemimde değil. Yaşım ilerledikçe yeni yapabildiklerim, geliştirdiğim yeteneklerim, yeni tecrübelerim beni o kadar heyecanlandırıyor ki korku değil hevesle bekliyorum önümdeki yılları. Mantalite buyken, zaman neredeyse duruyor. Anlıyorum ki çok kişiye bu anlamda faydam dokunacak, bir ilham kaynağı olduğumu görüyorum; kadınlar ve genç kızlar bana her ulaştıkları platformda bunu bana söylüyorlar" şeklinde konuşmuştu.

"EVDE TRAMBOLİNDE ZIPLIYORUM"

Geçtiğimiz günlerde Şamdan Plus'a birbirinden iddialı pozlar veren 50 yaşındaki güzel, "Spor yapmaya 20’li yaşlarımda başladım. Ağırlık, kardiyo, pilates... Hatta pilates hocalık sertifikam da var. Egzersizi çok seviyorum fakat zaman yaratamıyorum istediğim kadar. Haftada 2-3 günle sınırlı. Elimde olsa daha çok yapmak isterim. Bununla birlikte her gün düzenli yaptığım birkaç egzersiz var. Örneğin trambolinim var evde, zıplıyorum. Ayrıca çok aktif yaşayan biriyim. Yürürüm, asansöre binmem, merdiven çıkarım. Yüzümü de egzersizle çalıştırıyorum, son 19 yıldır. Çok büyük faydasını gördüm" demişti.

 

İlgili Sayfalar: Magazin