Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Davut Güloğlu'nun 2.5 Yıl Hapsi İsteniyor

Davut Güloğlu'nun 2.5 Yıl Hapsi İsteniyor

Yenikpı mitingine katılan isimleri şov yapmakla suçlayan Sıla'ya "Vatanıma hizmet etmeyen s… olsun gitsin" sözleriyle yanıt veren Davut Güloğlu'nun 2.5 yıla kadar hapsi isteniyor.

26.10.2016 11:45

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi için "Yenikapı'daki şova katılmayacağım" diyen Sıla Gençoğlu'na, "S.. gitsin. O nereye hizmet etti. Kime hizmet ediyorsa oraya gitsin. Vatanıma hizmet etmeyen s… olsun gitsin" diye yanıt veren Davut Güloğlu'na basın yoluyla hakaret suçundan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Yenikapı çıkışından sonra bir çok konseri iptal edilen Sıla, geçtiğimiz ay İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurmuş ve Davut Güloğlu'ndan şikâyetçi olmuştu.

"DARBE GİRİŞİMİ BAŞARILI OLSAYDI..."
Sıla verdiği ifadesinde, "Şov ibaresinden kasıt, geçmişte bu yapıyla ilişkili olan, onların organizasyonlarına katılan ve kendisine menfaat temin eden, darbe girişiminden sonra kendisine yeniden alan açmak ve aklanmak için o podyuma samimiyetsiz bir şekilde çıkıp şov yapan bazı ünlülerdir. Nitekim bu kimseler hayatlarının hiçbir döneminde demokrasi kelimesini anmamış kimselerdir. Ayrıca bu kimselerin şayet hain darbe girişimi başarılı olsaydı, darbecilerin podyumunda çıkacağını düşündüğüm için bu açıklamayı yaptım" demişti.

Yorumlar | 0
üye profil