Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dan Brown'un izinde tarihi yarımada

Dan Brown'un izinde tarihi yarımada

FEST Travel’ın ilk defa 2013 yılında düzenlediği “Dan Brown’un İzinde Tarihi Yarımada” gezisi, yazarın son kitabı Cehennem’e (Inferno) ilham veren mekânlarla birlikte, Ekim ayında iki kez daha gerçekleştirilecek: 23 Ekim ve 30 Ekim’deki gezilerin rehberliğini, kitabın yazıldığı dönem İstanbul’a gelen yazara şehri gezdiren uzman FEST Travel rehberi Serhan Güngör yapacak.

14.10.2016 16:54

Eserleri büyük ses getiren, uzun süre en çok satanlar listesinde kalan, pek çok dile çevrilen ve sinemaya uyarlanan Amerikalı yazar Dan Brown’un 2013 tarihli kitabı Cehennem (Inferno) bu ay aynı isimle gösterime girdi. Harvard’da din ikonografisi ve sembol bilimi profesörü olan Robert Langdon’ın ana kahramanı olduğu eserlerin uyarlamasında başrolü Tom Hanks üstleniyor.

Langdon’ın maceraları 2006 yılında Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code) ve 2009’da da Melekler ve Şeytanlar (Angels and Demons) filmleriyle sinemaya uyarlanmıştı. İlk filmin en dikkat çeken mekânı Paris’teki Louvre Müzesi olurken ikinci filmde Roma ve Vatikan önplandaydı. Dante’nin ilham verdiği, serinin son kitabı Cehennem’in ana mekânlarıysa Venedik, Floransa ve İstanbul oldu.

Cehennem’in basıldığı 2013 yılında FEST Travel, kitabın İstanbul’daki rotasına özel bir gezi kurgulamıştı: Dan Brown’un İzinde Tarihi Yarımada gezisi, filmin gösterime girmesi vesilesiyle Ekim ayında iki kez daha gerçekleştirilecek. 23 Ekim ve 30 Ekim Pazar günleri yapılacak bu iki programda, Arkeoloji Müzesi’nden başlayarak adım adım Tarihi Yarımada’yı keşfederken, kitabın ilham kaynaklarından olan, filmde de önemli sahnelere ev sahipliği yapan Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı gibi çok özel mekânları, bir kez de gizemli sembollerin ışığında gezeceksiniz.

Bu iki geziye, Dan Brown’ın İstanbul yolculuğunda kendisine şehri gezdiren ve Cehennem kitabında “Mirsat” karakterine ilham veren uzman rehberlerimizden Serhan Güngör liderlik edecek.

Yorumlar | 0
üye profil