Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Damadı mutlu edin

Damadı mutlu edin

Düğün hediyesi denildiği zaman herkesin aklına öncelikli olarak gelen şeyler gelinler ile alakalı oluyor. Ancak şimdilerde damatlar da hiç olmadığı kadar ön plana çıkmaya başladı. Gelinler de damatların hoşlanacağı tarzda hediyeleri bulmak adına araştırmalar yapıyor.

17.10.2016 15:55

DAMADI ANLAMAYA ÇALIŞIN
Hediye almak herkesi memnun etse de bazı durumlarda alınacak hediyeler kişileri psikolojik olarak zorlayabiliyor. Bu tarz durumların önüne geçmek adına hediyenin alınacağı kişiyi anlamak ve neleri sevdiğini bulmak gerekiyor.

 

 

VERİLECEK EN GÜZEL HEDİYE ANLAYIŞ
Gelin adayları düğün planlaması esnasında bambaşka bir insana dönüşebiliyor. Böyle olduğu zaman da çiftler arasında ciddi tartışmalar meydana gelebiliyor. Halbuki nasıl ki gelin düğün ile alakalı ciddi anlamda heyecanlanıyorsa, aynı şekilde damat da bu gün için heyecanlıdır. Bundan dolayı da pek çok damat gelinden hediye yerine anlayış ve ilgi bekliyor. Dolayısıyla gelinin bu esnada yapması gereken şey var olan süreçte damada anlayış göstermek ve düğün planlaması esnasında mümkün olduğu kadar birlikte karar vermeye çalışmak. Böylece düğün öncesinde ve sonrasında çift kendini hiç olmadığı kadar yakın hissetmeye başlayacaktır.

 

İLETİŞİMİ KÜÇÜMSEMEYİN
Kimi zaman aileler olması gerekenden çok daha fazla talepte bulunabiliyor. Maddi sıkıntılar, zamanlama, aileler arasındaki ilişkilerdeki sıkıntılar damadı ciddi anlamda sıkabiliyor. Yaşanabilecek bu sorunların üstüne bir de gelin ile yaşanılacak kavgalar bu durumu çekilmez bir hale getiriyor. Böylesi durumda yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise şeffaf bir şekilde iletişim köprüsü oluşturmak ve damadı sıkmadan görüşleri bildirmek. Kişiler arası iletişim ne kadar güzel olursa, daha sonrasında herhangi bir sorun oluşma ihtimali de azalmış olacaktır.

YAPILACAK ŞEY BASİT
Düğün hazırlıkları yapılırken çiftin kendine vakit ayırması gerekiyor. Pazar kahvaltısı, güzel bir akşam yemeği ya da hafta sonu kaçamağı ile çift var olan gergin ortamdan kendilerini kurtarmış olacaklar. Bunun sonucunda damatlar da kendilerini düğün planlaması esnasında kendini hiçbir şekilde kötü hissetmeyecek ve yaşanılacak sorunlar ile alakalı çözümleri gelin ile birlikte verip birlikte yeni bir hayata da adım atmış olacaklar.

 

Dugunmevsimi.com tarafından hazırlanmıştır.  

Yorumlar | 0
üye profil