CZN Burak gündem oldu... Fotoğrafı Burj Khalifa'ya yansıtılan CZN Burak Dubai'de restoran açıyor!

CZN Burak ismiyle bilinen sosyal medya fenomeni ve restoran sahibi Burak Özdemir, bugün Birleşik Arap Emirlikleri'nde açılacak olan yeni restoranın açılışı öncesi sosyal medyayı salladı. Dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa'ya fotoğrafı yansıtılan CZN Burak, Twitter'da gündem oldu. Dubai'de açılışı gerçekleştirilecek olan restoranın Dubai ve Orta Doğu'nun en büyük restoranı olduğu ifade ediliyor. Haberin gündeme gelmesiyle birlikte çok sayıda kişi CZN Burak kimdir, kaç yaşında, nereli? gibi soruların cevaplarını merak etti. 

Yayınlanma Tarihi: 25.12.2020 09:25
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 09:25
CZN Burak gündem oldu... Fotoğrafı Burj Khalifa'ya yansıtılan CZN Burak Dubai'de restoran açıyor!

Sosyal medya fenomeni ve ünlü restoran zinciri sahibi CZN Burak lakaplı Burak Özdemir, bugün Birleşik Arap Emirlikleri'nde yeni restoranın açılışını gerçekleştiriyor. Tüm hazırlıkların tamamlandığı açıklamasını yapan CZN Burak'ın yeni restoranıyla ilgili ilginç de bir bilgi var... CZN Burak'ın bugün açılışı yapılacak restoranının Dubai ve Orta Doğu'daki en büyük restoran olacağı belirtiliyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan dün akşam saatlerinde CZN Burak hastagi de sosyal medyada gündem oldu. Dünyanın en uzun binası olarak bilinen Dubai'deki ünlü Burj Khalifa'da (Burc Halife) CZN Burak'ın fotoğrafı binaya yansıtıldı. O anları Instagram hesabından paylaşan Özdemir, "Dubai beni çok güzel karşıladı. Teşekkür ederim" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

DÜNYANIN EN YÜKSEK BİNASI

Burc Halife, Dubai'de inşası 4 Ocak 2010 tarihinde tamamlanan dünyanın en yüksek gökdelenidir. Eski ismi Burc Dubai'dir. Adını Halife bin Zayid el-Nehyan'dan almıştır. 828 metrelik yüksekliğe sahiptir ve 160 katı kullanılabilir bir yapıdır. Binanın yaklaşık 150. kattan sonra geri kalan katları çelik olarak yapılmıştır. Bu da dünyada ilk defa betonarme kütle üzerine çelik konstrüksiyonla devam edilen ilk bina özelliğini kazandırmıştır. Ayrıca binanın cephelerine gelen rüzgâr yüklerini en aza indirmek için binanın hiçbir cephesi düz olarak tasarlanmamıştır. Köşeleri ise keskin değildir, dairesel birleşimlerle yapılmıştır.

CZN BURAK KİMDİR? CZN ANLAMI NE? CZN BURAK KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Hatay Medeniyetler Sofrası restoranlar zincirinin sahibi olan CZN Burak'ın gerçek adı Burak Özdemir'dir. Burak Özdemir, 1995 yılında dünyaya gelmiştir. 25 yaşında olan ve İstanbul'da doğan Burak Özdemir, gerçekte Hatay Yayladağı Yoncakaya köyündendir. Tekstil firması sahibi olan babasının desteğini alarak 2011'de Aksaray'da Hatay Medeniyetler Lokantası adlı bir kebapçı açtı. Birkaç yıl içinde farklı şubeler açarak bir lokanta zinciri kurdular. Burak Özdemir, sosyal medyadan paylaştığı yemek videoları ile ünlendi. Instagram hesabı yüksek takipçi sayılarına ulaştı. Videolarında kameradan gözlerini ayırmadan yemek yapması ile tanınır. 

CZN NE DEMEK? 

Burak Özdemir ile ilgili bilgiler merak edilirken, CZN isminin nereden geldiği de araştırılıyor. Kullanıcılar CZN Burak ne demek? CZN Ne anlama geliyor? gibi sorularını arama motorlarında aratıyor. Burak Özdemir, verdiği röportajda CZN lakabının ortaya çıkış hikayesini şu sözlerle anlttı: Laleli’de babamın Cinzano adında tekstil firması vardı. Rus misafirlerimiz 'Cinzano' diyemiyor, dilleri dönmediği için hep 'Cezene' diyorlardı. O dönem yaramazdım, başka yerlerde çalışıyordum. 'Zengin çocuğusun, onun bunun yanında ne işin var?' diyen bile vardı. Osmanbey’de bir konfeksiyon firmasında çalışıyordum. Günde beş sefer depodan malları alıp el arabasıyla Taksim ve Osmanbey’e bırakıyordum. 'Bana ‘cezen’ deyin' diyordum. CZN, cezenin kısaltmasıdır. Nereden geldiğimi unutmamamı sağlıyor.