Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı

Türk sinemasının efsane isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın'ın (85) vefat haberi herkesi yasa boğdu. Kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği hastanede bütün çabalara rağmen hayatını kaybeden usta sanatçının vasiyeti ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 28.06.2022 13:29
Değiştirme Tarihi: 28.06.2022 13:29
Cüneyt Arkın'ın vasiyeti ortaya çıktı

Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti.

Türk sinemasına damga vuran ve yüzlerce filmde rol alan Arkın'ın vefatı başta ailesi ve yakın dostları olmak üzere herkesi yasa boğdu. Daha önce Bilal Özcan'ın 'Laf Aramızda' programına katılan Arkın'ın sohbet esnasında vasiyetini açıkladığı ortaya çıktı.

"PARANIN DA ŞÖHRETİN DE KIYMETİNİ BİLMEDİK"

Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını söyleyen usta isim, "Biz paranın da şöhretin de kıymetini bilmedik. Bir dükkan bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ölebilirim. Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, '3 kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin' derdi. Biriktirdim" demişti.

"Ancak bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık" diyen Arkın, "Hazır para ne kadar dayanır ki. İyi ki biriktirmişim iyi ki. Levent'te oturduğum eve güveniyordum. Onu sattığım zaman karı koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi" diye konuşmuştu.

Usta sanatçı, sözlerini; "Kalan parayla da yaşardık. Sit alanı ilan etmişler orayı. Yani benim evim 5 liraysa 1 liraya satamıyorsun şimdi alan da bir şey yapamaz çünkü. Yalnız bir şey var. Ben köylüyüm zorluklarla baş etmeyi severim..." şeklinde noktalamıştı.

"BENİ ANNE-BABAMIN YANINA GÖMÜN"

Vasiyetiyle ilgili de konuşan Arkın, "Atım Hasretim'in yanına gömülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. 'Beni, anne babamın yanına gömün' dedim" ifadelerini kullanmıştı.

CENAZE PROGRAMI BELLİ OLDU

Usta isim Arkın'ın cenaze programı belli oldu. Arkın için Perşembe günü saat 10.00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenleneceği, ardından usta oyuncunun Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

 

 

İlgili Sayfalar: Magazin