Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas çifti özel izinle Ayasofya'yı gezdi

Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas çifti özel izinle Ayasofya'yı gezdi
Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 11:32
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 11:32

Hollywood yıldızları Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas, evliliklerinin 20'nci yılını İstanbul tatiliyle kutluyor. Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas çifti, önceki akşam özel izinle Ayasofya'yı gezdi.

Hollywood yıldızları Catherine Zeta-Jones ve Michael Douglas, evliliklerinin 20'nci yılını İstanbul tatiliyle kutluyor. İstanbul'a gelen Zeta-Jones ve Michael Douglas çiftinin çocukları Dylan ve Carys rehber eşliğinde İstanbul'un tarihi mekânlarından Sultanahmet Meydanı'nı gezdi. İki kardeş Yılanlı Sütun ve Dikilitaş'ı yakından inceledi.

Kardeşler daha sonra Türk ve İslam Eserleri Müzesi'ni ziyaret etti. Douglas ve eşi Zeta-Jones ise 2000'li yılların başında UNESCO tarafından "Somut Kültürel Miras" listesine dâhil edilen ve 1879 yılından bu yana aynı çatı altında faaliyet gösteren Balat Merkez Şekercisi'ne gitti. Babasının da şekerci olduğu öğrenilen Zeta-Jones akide şekerini beğenip satın aldı. Çift, önceki akşam ise özel izinle Ayasofya'yı gezdi. İçeride yaklaşık bir saat kalan çift, çıkışta açıklama yapmadı. Onları gezdiren rehber ise "Türkiye'ye bayıldıklarını söylediler. Burada olmaktan çok mutlular. Dünyadaki en güzel eserlerin İstanbul'da olduğuna inanıyorlar" dedi.

Dünyaca ünlü starlar Michael Douglas ve eşi Catherine Zeta- Jones'un, çocuklarıyla birlikte geldikleri İstanbul'daki turları sürüyor.

ÖZEL İZİNLE AYASOFYA'YI GEZDİLER

Çift, önceki akşam özel izinle Ayasofya'yı gezdi. İçeride yaklaşık bir saat kalan çift, çıkışta açıklama yapmadı.

Onları gezdiren rehber ise "Türkiye'ye bayıldıklarını söylediler. Burada olmaktan çok mutlular. Dünyadaki en güzel eserlerin İstanbul'da olduğuna inanıyorlar" dedi. Catherine Zeta- Jones, dün de gün boyu gittiği yerlerden paylaşım yaptı.(Sabah)