Canlı yayında bebek emzirdi, sosyal medya karıştı!

Heather Kent isimli Twitch fenomeni anne, yaptığı canlı yayında bebeğini emzirince eleştirilerin hedefi oldu. Twitch ekibi tepki gelen videoyu yayından kaldırdı.

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2019 10:22
Değiştirme Tarihi: 05.08.2019 10:22
Canlı yayında bebek emzirdi, sosyal medya karıştı!

Video odaklı bir sosyal medya platformu olan Twitch'de geçtiğimiz hafta ilginç bir olay yaşandı.

Sosyal medya fenomeni Heather Kent isimli genç anne, arkadaşıyla konuştuğu bir yayın sırasında bebeğini emzirdi. Bebeği acıktığı için göğsünü açmak zorunda kalan annenin hareketi, kullanıcılar tarafından sert bir tepkiyle karşılandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Platformda tartışmaya neden olan görüntüleri kimi cinsel içerikli buldu, kimi gayet doğal bir süreç olduğunu iddia ederek aksini düşünen zihinleri hastalıklı buldu.

Twitch güvenlik ekibi, o anın görüntülerini platformdan kaldırdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kent ise yalnızca acıkan bebeğini emzirdiği ve bunun cinsel içerikli bir görüntü olmadığını belirterek olanlara inanamadığını söyledi. Videoyu kaldıran Twitch, geri adım atarak Kent'e e-posta yoluyla ulaştı.

Videoda anormal unsurlar bulunmadığını belirten ekip, güvenlik ekibi içerisinde bulunan birinin daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığı için zor bir karar vererek videoyu kaldırdığını belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Sizin de emzirmenin müstehcen olmadığını ifade etmeniz gibi biz de aynı fikirdeyiz. Umarız bu, aklınızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırır. Yanlış olan hiçbir şey yapmadınız."

Twitch, başka insanların da böyle bir durumla karşılaşmaması için hizmet koşullarının güncelleneceğini açıkladı.

(Medya Radar)

Etiketler: Heather Kent - twitch