'Canım Kardeşim' Filminin Kahraman'ı Tarık Akan'ı anlattı

'Canım Kardeşim' Filminin Kahraman'ı Tarık Akan'ı anlattı

Tarık Akan'ın 1973 yılında oynadığı ve milyonları gözyaşlarına boğan filmi Canım Kardeşim'in Kahraman'ı "Tarık abinin de kanserden vefat etmesi çok acı bir tesadüf oldu" dedi.

Binlerce insanın katıldığı bir cenaze töreniyle sonsuzluğa uğurlanan Tarık Akan'dan geriye pek çok başyapıt kaldı. Ertem Eğilmez'in yönetmen koltuğunda oturduğu ve 1973 yılına ait Canım Kardeşim filmi de onlardan biriydi.

Kanser hastalığı yüzünden hayatını kaybeden Tarık Akan bu filmde kanser teşhisi konulan minik kardeşi Kahraman'ın son arzusunu yerine getirmeye çalışan bir ağabey rolündeydi. Yıllar sonra filmde küçük Kahraman rolünde oynayan Kahraman Kıral, usta ismin ardından konuştu.

TÜRK SİNEMA TARİHİNE GEÇEN FİLM

Geride bıraktığımız 16 Eylül günü hayatını kaybeden Tarık Akan, Yeşilçam'ın sonsuzluğa uğurlanan yıldızlarından biri oldu. Aktivist kişiliği ve çektiği sosyal içerikli filmlerle döneme ve hatta günümüze damga vuran Akan'ın geride bıraktığı pek çok önemli yapımdan biri de yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez'in oturduğu ve 1973 yılında seyirciyle buluşmuş olan Canım Kardeşim filmi oldu. Oyuncu künyesinde Adile Naşit adını gördüğümüz film, Tarık Akan, Halit Akçatepe, Kemal Sunal ve Metin Akpınar gibi dev isimleri bir araya getiriyordu. Kanser hastalığına tutulan minik Kahraman'ın hikayesini gözyaşları içinde izlemiş ve yüreğimizde hiç silinmeyecek bir damgayla sinema salonlarını terk etmiştik.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 20/09/2016 14:22:06

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin