Caner Erkin ile Asena Atalay'ın velayet davasında gerginlik

Caner Erkin ile Asena Atalay'ın velayet davasında gerginlik
Yayınlanma Tarihi: 23.05.2017 14:20 | Değiştirme Tarihi: 23.05.2017 14:20

Futbolcu Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'a açtığı velayet davası gergin başladı.

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin'in eski eşi Asena Atalay'dan olan çocuğunun velayetini almak için açtığı davanın ilk duruşması bugün yapıldı. İstanbul Aile Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Asena Atalay avukatı ile katılırken Caner Erkin'i ise avukatları temsil etti.

Hürriyet'te yer alan habere göre, duruşmada söz alan Erkin'in avukatları çocuğun menfaati için duruşmanın kapalı yapılmasını talep etti. Bu sırada söz alan Asena Atalay'ın avukatı ise, müvekkilim karalandığını ve yargılamanın aleni yapılmasını istedi.

Hakim, "Bu dava 70 milyonun velayet davası gibidir"

İki tarafın avukatları arasında çıkan tartışma sonrası araya giren hakim, "Ben iki tarafında duruşmada şov yapmasına izin vermem. Bu velayet davası 70 milyonun velayet davası gibidir" dedi.

"Çocuğu özel günlerde bile yalnız bırakıyor"

Erkin'in avukatlar Atalay'ın çocuğu özel günlerinde bile yalnız bıraktığını, çocuğun okul hayatını sekteye uğrattığı ve direkt dansı olarak adlandırılan "pornografik danslar" yapıp sosyal medyada paylaşılmasını gerekçe göstererek velayetin babaya verilmesini istedi.

"Çocuğunu görmeye bile gelmemiştir"

Asena Atalay'ın avukatı ise Caner Erkin'in Atalay'ı yıpratmak için dava açtığını belirtti. Erkin'in çocuğunu görmeye dahi gitmediği belirtirken, Erkin'in yoksulluk nafakasını ödemediği gibi çocuk için bakım ve eğitim giderlerini karşılamadığı iddia edildi.

Kendi annesi varken başka kadınla yaşaması kabul edilir değildir

Velayetin babaya verilmesi gerektiğini belirten Atalay'ın avukatı, "Kendi annesi varken çocuğunun başka bir kadınla aynı evde yaşaması yaşayan hukuk tarafından kabul edilir değildir" dedi.

Alınan beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme tanık dinlenmesi için davayı erteledi. Caner Erkin'in avukatlarının davaya ilişkin "gizlilik" talebi de mahkeme tarafından reddedildi.