Can Bonomo 'Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz' yorumuna verdiği cevapla gündem oldu

Geçtiğimiz günlerde babalık sevinci yaşayan Can Bonomo, sosyal medya üzerinden İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları nedeniyle takipçisinin kendisine yönelttiği eleştiriye verdiği cevapla bir anda gündem oldu. 'Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz' şeklinde yapılan yoruma çok sinirlenen Can Bonomo,  "Sizler ırkçısınız çocuklar. Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu. İşin b... kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size yeterli geliyor." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2021 13:36
Değiştirme Tarihi: 18.05.2021 13:36
Can Bonomo 'Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz' yorumuna verdiği cevapla gündem oldu

Ünlü şarkıcı Can Bonomo, sık sık kullandığı bir şapkasını SMA hastası bir bebek için sosyal medya üzerinden satışa çıkardı. Bonomo, bu paylaşıma gelen yorum üzerine verdiği cevapla sosyal medyanın gündemine oturdu. 

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları devam ederken Bonomo'ya bir takipçisinden "Keşke Yahudilerin yaptığına bir tepki verseydiniz" şeklinde yorum geldi. 


Can Bonomo gelen bu çirkin yorum karşısında sessizliğini bozarak,"Ben İsrail asılı değilim İspanyol kökenli bir Türk'üm. Bunların hiçbiri beni tanımlayan şeyler değil, ırk ve coğrafyayla kafayı bozmuş mikro insanlar bana hatırlatmadığı sürece, gün içerisinde aklıma dahi gelmiyor. Filistin'de yaşamını yitiren masum insanlar ve çocuklarla ilgili fikirlerimi belirttim. Daha önce de belirtmiştim. Dünyayı Instagram'dan değiştirmeye çalıştığınız için geri kalan hiçbir şeyi takip edemiyorsunuz sanıyorum. Sizler ırkçısınız çocuklar.

Eğitimsiz, cahil ve ırkçı olmanız bu dünyanın en büyük sorunu. Sosyal medya hesaplarınıza bayrak koyduğunuz zaman elinizden geleni yapmış olduğunuzu varsayıyor ve vicdanınızı rahatlatıyorsunuz. İşin b... kısmı vicdanınız o kadar zayıf ki bu size yeterli geliyor. Bir azınlığı köşeye sıkıştırmakta, ona zorbalık etmekte beis görmüyorsunuz. İnsanlığa biraz değer veriyorsanız gerçek yetişkinler olana, insanı etnik kimliğiyle, denk geldiği coğrafyayla değil, salt insanlığıyla tanıyıp tutmaya başlayana kadar çürük fikirlerinizi kamu nezdinde beyan etmeyin; aksiyon almayın. Bunu 100 sene önce başarabilmiş olsaydık zaten konuşmuyor olurduk bunları şimdi." ifadelerini kullandı.

İşte Bonomo'nun o paylaşımı:

Haber ile ilgili metin girin!.