Camdaki Kız'ın Selen'i Selma Ergeç'in eşi bakın kim çıktı! O da çok ünlü

Selma Ergeç, başrolünde Burcu Biricik'in yer aldığı Kanal D ekranlarının kısa sürede çok sevilen dizisi Camdaki Kız'da canlandırdığı Selen karakteriyle yeniden ekranlarda. Nalan ve Sedat evliliğinin mimarı olan Selen karakterine hayat veren Selma Ergeç, özel hayatını gözlerden uzak tutmak için çabalayan ünlülerimizden. Duru güzelliğiyle herkesi büyüleyen Selam Ergeç'in eşi de merak konusu oldu. Başarılı oyuncu, Can Yayınları'nın sahibi Can Öz ile evli.

Yayınlanma Tarihi: 12.11.2021 09:57
Değiştirme Tarihi: 12.11.2021 09:57
Camdaki Kız'ın Selen'i Selma Ergeç'in eşi bakın kim çıktı! O da çok ünlü

Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya'nın Hamm şehrinde dünyaya geldi. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşiredir.

TIP FAKÜLTESİNİ YARIDA BIRAKTI

Yurt dışında tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye'ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken oyuncu arandığını öğrendiği için tıp fakültesinden ayrıldı.

TESCİLLİ GÜZEL

Best Model of Turkey adlı yarışmada da derecesi olan tescilli profesyonel modeldir. Emre Altuğ'un Gidecek Yerim mi Var şarkısının video klibinde oynadı. Selma Ergeç, oyunculuğa Böyle mi Olacaktı ile başladı, ardından Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. "Asi" dizisinde "Defne" karakterini canlandırdı. "Sis ve Gece" filminde Uğur Polat'la, "Ses" filminde ise Mehmet Günsür ile başrolü paylaştı. Halide Edib Adıvar'ın bir romanından uyarlanan "Kalp Ağrısı" adlı dizide "Azize" karakterini, "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizide de üç sezon boyunca Hatice Sultan'ı canlandırdı.Oyuncu 1,78 boyundadır.

Başarılı kariyeri ile dikkat çeken Selma Ergeç, özel hayatını gözler önünde yaşamayı tercih etmiyor. Yazar Erdal Öz'ün oğlu ve Can Yayınları'nın sahibi Can Öz ile mutlu bir evliliği olan Ergeç'in, bir de Yasmin Öz adında kızı bulunmakta.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlgili Sayfalar: Magazin