Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu!

Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu!

Binicilik eğitimi esnasında attan düşerek yaralanan ünlü oyuncu Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu. Operasyon sonrası Öztürk'ün vücudundaki kırıklar yerlerine oturtularak vidalarla sabitlendi.

11.09.2016 20:17

Hastaneden Çağdaş Onur Öztürk'ün sağlık durumu hakkında açıklama
Binicilik çalışmaları sırasında attan düşerek yaralanan ve 9 Eylül 2016, Cuma günü Acıbadem Maslak Hastanesi’ne getirilen oyuncu Çağdaş Onur Öztürk ameliyat oldu. 6 saat süren operasyonun başarılı geçtiği belirtildi.

Acıbadem Maslak Hastanesi’ne getirildiğinde elmacık kemiği, kol kemiği ve el bilek kemiğinde kırıklar tespit edilen sanatçı, dün öğleden sonra kırıkları için ameliyata alındı. Ünlü oyuncunun 6 saat süren ameliyatını Acıbadem Maslak Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar ile Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı / Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Metin Uzun gerçekleştirdi.

Operasyon hakkında bilgi veren Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar; "Sol taraf yüz kemiklerinde (zigoma) kırıklar olan Öztürk’ün kırıkları yerine oturtulduktan sonra plak ve vida ile tespit yapıldığını söyledi.

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Dr. Metin Uzun ise “Oyuncunun omuz (Humerus) ve el bileğinde (Radius) kırıkları vardı. Kırıklar yerlerine oturtularak,  plak vidalarla sabitlendi” dedi. 

Ameliyatı gerçekleştiren uzmanlar, operasyonun başarılı geçtiğini ve hayati riski bulunmayan oyuncunun sağlık durumunun iyiye gittiğini ifade ederek, ameliyat sonrası tedavisine kısa bir süre daha hastanede devam edileceğini belirtti.

Yorumlar | 0
üye profil