Büşra Uygur kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Büşra Uygur kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Büşra Uygur, MasterChef 2020 final turuna kalan 28 yarışmacıdan birisi. MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan 28 yarışmacı arasından 16 ana kadro yarışmacıları seçilecek. İlk gruptan sekiz yarışmacı, geçen hafta seçilmişti. Bu hafta ise Büşra Uygur’un olduğu gruptan yer alan 14 kişi MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek sekiz yarışmacı içine girmeye çalışacak. Final turunun dikkat çeken yarışmacılarından Büşra Uygur final turunu geçebilecek mi merak ediliyor. Peki, MasterChef Büşra Uygur kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 18:17
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 18:17
Büşra Uygur kimdir? MasterChef 2020 final turu yarışmacısı Büşra Uygur kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

MasterChef Türkiye'de final turuna kalan yarışmacılar arasında Büşra Uygur da yer alıyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmada yoğun talep üzerine eleme turları, önceki sezonlara göre daha uzun sürdü. Geçen hafta başlayan final turunda MasterChef 2020'nin ana kadro yarışmacısı olacak ilk sekiz isim belli oldu. Bu hafta, Büşra Uygur’un olduğu ikinci grupta yer alan 14 kişi, son sekiz yarışmacı arasına girmek için mücadele edecek. Bu mücadeleyi verecek yarışmacılardan biri olan Büşra Uygur'un hayat hikayesi merak ediliyor, araştırılıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Büşra Uygur kimdir?

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSU NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye'de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörderli iki gruba ayrıldı. İlk gruptan sekiz kişi, geçen hafta her gün yapılan elemeler sonucunda MasterChef 2020 ana kadrosuna seçildi. Bu hafta, Büşra Uygur’un dahil olduğu ikinci grupta yer alan yarışmacılar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı yarışmacı, ikinci oyunda verilen bir ana malzeme ile yaratıcı bir yemek yapacak. Bu oyunu kazanan isim, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı olacak. Bu şekilde her gün bir isim seçilecek.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

MasterChef Türkiye'nin 27 Temmuz Pazartesi akşamı ekrana gelen 11. bölümünde üçlü düelloda  Büşra Uygur, Erdoğan Cem ve Hasan Aktaş karşı karşıya geldi. Bu yarışmacılardan Hıngal mantısı yapılması istendi. 35 dakikalık süre sonunda Büşra Uygur, rakipleri arasında sıyrılarak final turuna çıkan isim oldu.

BÜŞRA UYGUR KİMDİR?

Büşra Uygur, çevre mühendisliği bölümü mezunu ve 25 yaşında. İç güvenlik uzmanı olduğunu da öğrendiğimiz Masterchef Büşra Uygur yarışmaya İstanbul’dan katılmakta. Yarışmada neşeli halleri ile dikkat çeken Büşra Uygur, ilk turda ezmeli kebap yemeğini yaparak 2 evet ile üst tura çıkmayı başardı.