Burcu Esmersoy savcılıktan o görüntüler için erişim engeli istedi!

Burcu Esmersoy, geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya hesabından kendi fotoğrafının yer aldığı müstehcen görüntülerin yayınlandığını fark etti ve kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle bu fotoğrafı yayanlar hakkında savcılıktan erişime engelleme kararı istedi.

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2020 12:53
Değiştirme Tarihi: 04.04.2020 12:53
Burcu Esmersoy savcılıktan o görüntüler için erişim engeli istedi!

Burcu Esmersoy, geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya hesabından kendi fotoğrafının yer aldığı müstehcen görüntülerin yayınlandığını gördü. Fotoğraf düzenleme programıyla, çıplak bir kadına Esmersoy'un yüzü yapıştırılmış ve fotoğraflar sosyal medya üzerinden paylaşılmıştı.

Savcılığa suç duyurusunda bulunan Esmersoy, fotoğrafın kim tarafından hazırlanıp yayınlandığının tespit edilmesini istedi. Şikayet dilekçesinde fotoğrafların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yayınlandığını, paylaşımların altına ahlaksız yorumlar yapıldığını belirten Esmersoy'un şikayeti sonrası olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MÜSTEHCEN FOTOĞRAFLARA SORUŞTURMA

Esmersoy, "Söz konusu fotoğraflar saygınlığımı ve kişisel haklarımı zedeleyip manevi olarak varlığıma zarar vermektedir. Bu nedenle fotoğraflara erişim engeli verilmelidir" dedi. (Sabah)