Bülent Kayabaş'ın eşinden acı sözler: Bizi artık tanımıyordu

Bülent Kayabaş'ın eşinden acı sözler: Bizi artık tanımıyordu
Yayınlanma Tarihi: 19.04.2017 14:57 | Değiştirme Tarihi: 19.04.2017 15:00

Bu sabah yaşamını yitiren usta oyuncu Bülent Kayabaş'ın eşi Selma Kepekli Kayabaş hastane önünde açıklama yaptı.

Sinema ve tiyatro sanatçısı Bülent Kayabaş, 72 yaşında İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Florance Nightingale Hastanesinden yapılan açıklamada, uzun süredir kolorektal kanser hastalığı nedeniyle tedavi gören Kayabaş'ın, bugün saat 06.05'te vefat ettiği belirtildi.

Bülent Kayabaş'ın eşi Selma ile oğlu Ümit Kayabaş, hastane yetkililerinden bilgi aldı. Kayabaş'ın vefat haberi üzerine sevenleri ile bazı sanatçı dostları da hastaneye geldi.

Hastane önünde basın mensuplarına açıklama yapan Ümit Kayabaş, babasının 2010 yılında kolon kanserine yakalandığını belirterek, 18 gündür burada tedavi gördüğünü ve bu sabah hayatını kaybettiğini söyledi.

Hastanedeki işlemlerin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki gasilhaneye götürülen Kayabaş'ın cenazesi, cuma günü Teşvikiye Camisi'nde kılınacak namazın ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Profesyonel oyunculuğa Eskişehir Belediye Tiyatrosunda 1961 yılında başlayan Kayabaş, birçok tiyatro oyunu ile çok sayıda televizyon dizileri ve sinema filmlerinde rol aldı.

"Bizi artık tanımıyordu"
Kayabaş'ın cenazesini almak için hastaneye eşi Selma Kepekli Kayabaş, oğlu Ümit Kayabaş ve eski eşi oyuncu Nur Sürer geldi.   

Usta sanatçının eşi Selma Kepekli Kayabaş, gözyaşları içinde "Sabah 06.00’da kaybettik. Bizi artık tanımıyordu. Yarı bilinci yoktu. En son dün konuşabildik doğru dürüst. 24 yıldır beraberdik" ifadelerini kullandı.