Bülent Ersoy'a, ÇYDD'den 'kürk' yanıtı!

Bülent Ersoy, kürklerini açık artırma ile satıp Türkan Saylan'ın vakfına bağışlayacağını açıklamıştı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden  Ersoy'a yanıt geldi: "Bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir." 

Yayınlanma Tarihi: 30.11.2020 11:35
Değiştirme Tarihi: 30.11.2020 11:35
Bülent Ersoy'a, ÇYDD'den 'kürk' yanıtı!

Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı'ndaki kürk mağazasında görüntülenen Bülent Ersoy, muhabirlerin “Hayvanseverler size çok kızacak” söylemine “Ben alıştım artık” demişti. Söz konusu eleştirilere yanıt veren Ersoy, “İlk kez bir vakfa; Türkan Saylan’ın vakfına bağış yapıyorum. Kürklerimin hepsini Türkan Saylan hanımın derneğine vereceğim. Bir gece düzenleteceğim, ben de gideceğim oraya. Açık artırmayla satsınlar. Epeyce yüklü bir miktar toplanır” ifadelerini kullanmıştı. 

YANIT GECİKMEDİ 

Bu sözlerin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden bir açıklama yapıldı:

"Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN'ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."