Buket Çağlar kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Buket Çağlar hakkındaki bilgiler

Buket Çağlar kimdir merak ediliyor. O Ses Türkiye yedinci bölümünde kör eleme turu devam etti. Yeni bölümde sahne alan Buket Çağlar, performansıyla dikkat çekti ve 3 jüriyi döndürmeyi başardı. Peki, Buket Çağlar kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi jüriyi seçti?

Yayınlanma Tarihi: 14.11.2021 00:21
Değiştirme Tarihi: 14.11.2021 00:21
Buket Çağlar kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Buket Çağlar hakkındaki bilgiler

Fenomen yarışma programı O Ses Türkiye’nin onuncu sezonunda kör eleme turu tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu turda sahneye çıkan yarışmacılardan Buket Çağlar, 7. bölümde sahnedeki performansı ile 3 jüri üyesini döndürmeyi başardı. Programın takipçileri de Buket Çağlar’a dair bilgileri sorguluyor. Peki, Buket Çağlar kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

O SES TÜRKİYE BUKET ÇAĞLAR KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Buket Çağlar, 21 yaşında. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi üçüncü sınıf öğrencisi. Beş kişilik bir gupta İstanbul’da sahne alıyor.  

Şarkı söylemeye nasıl başladığını şu hikayesi ile anlattı; “Arkadaşının uzun sap çaldığını ve bir etkinlik düzenleneceğini söyledi. Hem çalıp hem söyleyemem diyen arkadaşı, kendisine yardım edecek, sesi güzel olan birileri lazım olduğunu söylemiş. Arkadaşı ile gittiği provada bağlama kursu hocası ‘Bu ses senden çıkıyor olamaz. Hemen bir bağlama alıp başlıyorsun’ demiş.”

BUKET ÇAĞLAR HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?

O Ses Türkiye’nin beşinci bölümünde sahneye çıkan Buket Çağlar, “KEKLİK GİBİ” adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla üç jüriyi döndürmeyi başardı. İlk turu geçen Buket Çağlar, Ebru Gündeş’in takımına katıldı.

 

İlgili Sayfalar: Magazin