Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bu yazı veganlara göre değil: Yeni nesil burgerciler

Bu yazı veganlara göre değil: Yeni nesil burgerciler

Karamelize soğanla etin uyumunun damaklara bayram ettirdiği, hazırlanışından lezzetine herşeyi farklı yeni hamburgercileri derledik.

14.07.2016 12:16

İstanbul'da son dönemlerde yaşanan hamburger savaşları oldukça kızışmış durumda. Ardı arkasına açılan post-modern hamburgerciler farklı malzemelerle adeta deneysel hamburgerciliğin kitabını yazıyor. Etlerin kalınlaştığı, peynirlerin çeşitlendiği ve orijinal malzemelerle tatlandırılan hamburgerler yepyeni lezzetler keşfetmemizi sağlıyor. İşte şehrin en iyi burgercileri:

1. MANO BURGER
Şehrin en eski yeni nesil burgercisi olan Mano, şehre modern hamburger kültürünü getiren ve gurmelerden tam not alan bir mekan. İstanbul'un beş ayrı lokasyonunda şubeleri bulunan burgerci, değişik peynir çeşitleri ile farklı lezzetler keşfetmek isteyenler için ideal. Asmalımescit, Ataşehir, Galatsaray, Nişantaşı City's ve Caddebostan'da nefis hamburgerlerini tadabilirsiniz. Mano'da farklı hamburgerlerinden Ventura'yı denemelisiniz.

2. SNTRL DÜKKAN
Galata'da hizmet veren burgerci Sntrl Dükkan, sıcak atmosferi ve özgün tatlarıyla öne çıkıyor. İki çeşit hamburgerlerinden biri İspanyol usulü diğeri ise sntrl dükkan adını taşıyor. İspanyol usulünde emmantel ve permesan peyniri ile öne çıkan burgerciye uğramaya değer.

3. BURGER LAB
Karaköy, Akmerkez ve Ataşehir'de şubeleri olan ünlü burgerci 200 gramlık burger köfteleriyle meşhur. Etin baharatını sadece karabiber ve tuzun oluşturduğu burgerlerden Lab burger ve Iceburger denenmesi gerekenlerden.

4. Egg & Burger
ABD'den ithal lezzet Egg & Burger hem sabah hem de akşam yemeğinde tercih edilebilen 'diner' konseptinde hizmet veriyor. Teşvikiye, Cihangir, Etiler ve Göktürk olmak üzere 4 ayrı lokasyonda hizmet veren burgerci menüsünde 9 çeşit hamburger seçeneği bulunduruyor. 1950 ve 60'ların izlerini mekan konseptinde görebileceğiniz Egg & Burger, doyurucu ve lezzetli hamburgerleriyle rakiplerinden sıyrılıyor.

5. VİRGİNİA ANGUS
Angus etinden yapılan lezzetli burgerleri deneyebileceğiniz mekanın Eminönü ve Nişantaşı olmak üzere iki şubesi bulunuyor. Virginia burger ve köfte burger mekanda tadılması gereken hamburger çeşitleri olarak öne çıkıyor.

6. SHAKE SHACK
ABD'de markayı bilenlerin tanıdığı bir lezzet olan Shake Shack, İstanbul'da Taksim ve İstinye Park'ta bulunuyor. Porsiyonların küçük, hamburger ve patateslerin ise bol peynirli olduğu mekanın steak sosisi de oldukça meşhur. Burgercinin menüsünde Shockburger ve Shack Stack ise öne çıkan lezzetlerden ikisi.

Yorumlar | 0
üye profil