Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bu hangi filmler vizyonda?

Bu hangi filmler vizyonda?

Temmuz ayının ikinci haftasında vizyona hiç yerli film girmezken 7 yeni film sinema salonlarını ziyaret edecek. Heyecanla beklenen animasyon serisinin beşincisi Buz Devri 5: Büyük Çarpışma bu hafta vizyona giren filmler arasında.

15.07.2016 01:58

15 Temmuz'da sinema salonlarını merakla beklenen animasyon filmlerinin devam halkası Buz Devri 5 Büyük Çarpışma, hayata tutunmanın tek yolu oyudan canlı çıkabilmek olan Simülasyon, tanınmış oyuncuları bir araya getiren Aşk Uğruna, Brezilya ve İran ortak yapımı Ben Salvador Değilim ziyaret ediyor. Ayrıca bu hafta vizyona Sultan, Soygun, Şimdi Nereyi İşgal Edelim? filmleri dahil oluyor.

 

SİMÜLASYON

Oyun tutkunlarının dikkatini çekecek olan Simülasyon, tek çıkışın kazanmak olduğu bir oyunun içerisinde davet ediyor. Oyunda birinci olmanın ödülü 100 bin dolar peki ya oyunda ölürsen, gerçek hayatta da ölür müsün? Charlez Barker'ın yazıp yönettiği filmde Morfydd Clark, Max  Deacon, Adriana Randall, Parker Sawyers gibi isimler yer alıyor. 

BUZ DEVRİ 5: BÜYÜK ÇARPIŞMA

Sid, Manny ve Diego'nun maceralarına devam ettiği devam filmi Buz Devri 5: Büyük Çarpışma, 7'den 70'e tüm animasyon severlere hitap ediyor. Meşe palamudu aşığı Scrat'ın talihsizlikleri nedeniyle Buz Devri Dünya'sı tehdit altındadır ve Sid, Manny, Diego ve sürünün geri kalanı evlerini terk etmek zorunda kalır. Yönetmen koltuğunda  Galen T. Chu ve Mike Thurmeier ikilisinin oturduğu filmin seslendirme kadrosunda Ali Poyrazoğlu, Haluk Bilginer, Yekta Kopan gibi isimler yer alıyor.

SULTAN
 

Ali Abbas Zafar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu yapım, Hindistan'ı Olimpiyatlarda temsil etme hayalleriyle yaşayan Sultan Ali Khan ve Aarfa isimli genç kızın hikayesine odaklanıyor. Filmde Salman Khan, Anushka Sharma, Randeep Hooda, Marko Zaror gibi isimler bir araya geliyor.

SOYGUN

Fransız yapımı filmde Sai Bouajila, Guillame Gouix, Youssef Hajdi, Jean-Phillippe Puymartin, Kahina Carina gibi isimler yer alıyor. Yönetmenliği Julien Leclercq tarafından üstlenilen film, aileisini korumak için soyguna zorlanan Yanis'in hikayesini anlatıyor. Soygunda kullanılan silah uyuşturucu çetesinin eline geçer ve silahın sahibi Yanis, uyuşturucu çalmak zorunda bırakılır. Ailesinin tehlikede olduğunu fark eden Yanis artık sadece onlar için yaşayacaktır.

ŞİMDİ NEREYİ İŞGAL EDELİM?

Çekmiş olduğu Bowling for Columbine, Sicko ve Fahrenheit 9/11 gibi filmlerle Oscar Ödülü kazanan Michael Moore'un kamera arkasına geçtiği belgesel ilk gösterimini Toronto Film Festivali'nde gerçekleştirdi.Yönetmen Şimdi Nereyi İşgal Edelim? ile bu kez Finlandiya, İtalya ve Fransa gibi ülkeleri işgal ederek Amerika'nın sosyal ve ekonomik problemlerine çare arıyor.

AŞK UĞRUNA

Kristen Stewart ve Nicholas Hoult'un başrollerini üstlendiği Aşk Uğruna'nun yönetmen koltuğunda Drake Doremus oturuyor. Guy Pearce, Kate Lyn Sheil, Scott Lawrence gibi oyuncuların da yer aldığı film açgözlülük, yoksulluk, şiddet ve güçlü duyguların hüküm sürdüğü bir dünyada geçiyor. Bu dünyada "Switched-On-Syndrome" kısaca SOS isimli yeni bir hastalık; aşk, nefret, depresyon, duyarlılık ve korku gibi arka plana itilmiş tüm insani duyguların tamamen yok olmasına sebep olmaktadır. Ancak Nia (Kristen Stewart) ve Silas (Nicolas Hoult), kendilerini beklenmedik bir yasak ilişkinin ve büyük bir ikilemin ortasında bulurlar.

BEN SALVADOR DEĞİLİM

İran-Brazilya ortak yapımı Ben Salvador Değilim, Manouchehr Hadi yönetmenliğinde çekildi. Kadrosunda Reza Attaran, Yekta Naser, Carol Vidotti, Bri Fiocca, Mehdi Mehrabi gibi oyunculara yer veren film, yaptığı bir iyilik karşısında Brezilya'ya gitme şansı elde eden Neser'in eğlenceli macerasına odaklanıyor.

sinemajor.com tarafından hazırlanmıştır. 
 

 

Yorumlar | 0
üye profil