MasterChef’te kim elendi? Tanya mı Uğur mu? 1 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’ye veda eden kim oldu?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam bir hafta sona ererken bir yarışmacı da veda etti. Bu akşam, 1 Kasım Pazar günü MasterChef 90. bölümünde bu haftanın eleme adayları eleme oyunu oynadı. MasterChef 2020 eleme gecesi, iki aşamalı idi ve iki oyun sonucunda MasterChef’ten elenen isim belli oldu! Mavi takımdan iki, Kırmızı takımdan dört yarışmacı MasterChef eleme gecesinde istenilen yemekleri en iyi şekilde yaparak son 11 arasına kalmaya çalıştı… Peki, MasterChef’te kim elendi? Masterchef Türkiye’de kim veda etti? İşte MasterChef eleme gecesi detayları...

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 23:21
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 00:00

Ekranların en çok izlenen ve sürekli artan heyecanıyla MasterChef Türkiye 2020’de on birinci hafta sona erdi. Bu akşam MasterChef 2020’ye veda eden isim belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım arasındaki üç dokunulmazlık oyunu sonrasında ortaya çıkan altı eleme adayı, 1 Kasım Pazar günü MasterChef eleme gecesinde karşı karşıya geldi. Yarışmanın iddialı isimlerinden oluşan haftanın eleme adayları arasından kimin eleneceği ise merak ediliyordu… Peki, bu akşam MasterChef’te kim elendi? MasterChef Türkiye’de kim veda etti? İşte MasterChef 90. bölüme dair detaylar…

MASTERCHEF’TEN KİM ELENDİ?

Bu akşam ekrana gelecek MasterChef Türkiye eleme gecesi, iki turdan oluşuyor. İlk turda altı eleme adayından en başarılı üç kişi, eleme potasından kurtulacak ve son 11 arasına girmeyi başaracak. İlk turda şefler, yarışmacılara ana ürün olarak Trabzon hurması verdi ve bundan yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Markete girip alışveriş yapan yarışmacıların bu yemeği yapmaları için 45 dakika süresi vardı. Süre sonunda yarışmacıları, yaptıları yemekleri şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler tadım yaptıktan sonra ilk olarak altılı turun birincisini açıkladı. İlk oyunun en başarılı yemeğini hazırlayan isim Eray oldu. Gecenin ikincisi Serhat, üçüncüsü de Barbaros oldu.

MASTERCHEF'E VEDA EDEN İSİM

MasterChef Türkiye'de eleme gecesi final oyununa Furkan, Tanya ve Uğur kaldı. Bu yarışmacılardan bu turda Somer Şefin imza tabağı "Toprak Ana" yemeğini yapmalarını istedi. Bu yemek için verilen süre ise 75 dakika idi. Bu programda şu ana kadar verilen en uzun süreydi. Yarışmacılar, bu süre içinde Somer şefin tabağına en yakın tabağı yapmak için uğraştı. Yarışmacılar, tabaklarını süre bitiminde tadım yapmaları için şeflere sunuldu. Şefler, tadım ile birlikte Somer şefin yaptığı sunuma benzeyen yarışmacının kim olduğunu tadım sonrasında açıkladı. Furkan, final eleme oyununda birinci olurken Tanya ve Uğur son ikiye kaldı. Bu ikili arasından ise daha zayıf tabak hazırlayan Tanya, MasterChef'ten elenen isim oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’nin bu haftasında dokunulmazlık oyunları sonrasında Mavi takım, Kırmızı takımı 2-1 yendi. İlk dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takımdan eleme potasına giden Tanya ve Serhat oldu. İkinci dokunulmazlık oyunu sonrasında ise Kırmızı takımda bu sefer Barbaros ile Furkan eleme adayı oldu. Üçüncü dokunulmazlık oyunu sonrasında ise Uğur ve Eray, bu haftanın son eleme adayları oldu.

BU HAFTA TAKIMLAR NASIL OLUŞMUŞTU?

Takımlar ilk olarak böyle oluşturulduktan sonra kaptanlar düellosu yapıldı. Bu düelloyu kazanan Tanya, elde ettiği avantaja göre rakip takım ile kendi takımı arasında bir isim değiştirme şansına sahip oldu. MasterChef Tanya, seçimini Barbaros ile Sefa değişimi yaparak kullandı.  

MAVİ TAKIM: Kaptan Özgül, Esra, Uğur, Ayyüce, Eray, Sefa

KIRMIZI TAKIM: Kaptan Tanya, Serhat, Furkan, Ebru, Emir, Barbaros