Bu akşam MasterChef’te kim elendi? Tanya mı Berker mi? 25 Ekim MasterChef Türkiye 2020’ye kim veda etti?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme gecesi heyecanı yaşandı ve bir yarışmacı MasterChef’ten elendi. MasterChef 2020’de bu hafta iki takım arasından oynanan dokunulmazlık oyunlarında Mavi takım, Kırmızı takıma 2-1 üstünlük sağladı. Bunun sonucunda Kırmızı takımda 4, Mavi takımdan 2 yarışmacı eleme potasına girdi. Belirlenen bu altı eleme adayı, 25 Ekim Pazar MasterChef 85. bölümde eleme oyunu oynadı. Peki, MasterChef’te kim elendi? İki aşamalı oyunda ilk turu geçen üç yarışmacı kimler oldu? MasterChef’e veda eden yarışmacı kim oldu? MasterChef eleme gecesi detayları haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2020 23:46
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 00:39

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam bir yarışmacı hayallerine veda etti. Onuncu haftada kurulan Mavi takım ile Kırmızı takım, üç dokunulmazlık oyununda kıyasıya mücadele verdi. Mavi takım ilk iki dokunulmazlığı kazanırken son dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu. Bunun sonucunda ortaya çıkan MasterChef haftanın eleme adayları arasında bu akşam tam bir lezzet rekabeti yaşandı. Final eleme oyununda Uğur, birinci oldu. Peki, MasterChef’te kim elendi? Tanya mı Berker mi? İki aşamalı oyun sonrasında bir kişi MasterChef’e veda etti. Elenen ismin açıklanması sonrasında MasterChef yarışmacıları gözyaşlarına boğuldu. Duygulu sahnelerin yaşandığı bu akşam MasterChef 85. bölüm eleme oyunu detayları...

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye 85. bölüm başlaması ile birlikte eleme gecesi ilk turunda yapılacak yemek belli oldu. Şefler, yarışmacılara ana ürün olarak safran verdi ve bununla yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Bu yemek için verilen süre ise 40 dakika idi.

Süre sonunda altı yarışmacı, hazırladığı yemeği şeflerin beğenisine sundu. Şefler, tadım yaptıktan sonra en başarılı üç yarışmacıyı açıkladı. Bu akşam, MasterChef eleme gecesi ilk turunda en iyi tabağı hazırlayan yarışmacı Emir oldu. Onu takip eden isimler ise sırasıyla Esra ve Sefa oldu. Bu üç yarışmacı, MasterChef son 12'sine kalmayı başardı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'E KİM VEDA ETTİ?

MasterChef Türkiye'de bu akşam eleme gecesi ilk turunu geçemeyen üç yarışmacı Uğur, Tanya ve Berker oldu. Final eleme oyununda yarışmacılardan istenen yemek, Danilo şefin imza tabağı oldu. Bu yemek için verilen süre ise 45 dakika oldu. Süre bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan Uğur oldu ve en az bir hafta daha MasterChef'te kalmayı garantiledi. Son kalan iki yarışmacı arasından daha zayıf tabak çıkaran Berker, MasterChef'ten elenen isim oldu.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de onuncu haftada kaptanlık oyununu kazanan Eray, Mavi takım kaptanı oldu. Ve Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Bu iki kaptan, tek tek yarışmacıları seçerek haftanın Mavi takım ve Kırmızı takım kadrolarını oluşturdu.

Mavi takım: Eray, Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce, Ebru

Kırmızı takım: Emir, Barbaros, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

Bu şekilde oluşturulan Mavi takım ile Kırmızı takım, MasterChef’te 3 dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunlardan ikisini Mavi takım, birini Kırmızı takım kazandı. Bunun sonucunda Mavi takımda Uğur ve Esra eleme adayı olurken Kırmızı takımda Berker, Sefa, Tanya ve Emir potaya giren diğer yarışmacılar oldu.