Bu akşam MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 20 Eylül Pazar MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

MasterChef Türkiye’de bu akşam veda eden isim belli oldu. Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef 2020’de altı yarışmacı arasında eleme mücadelesi yaşandı. 20 Eylül Pazar günü ekrana gelen 59. bölümde peynir ana malzeme olan ilk oyunda üç yarışmacı, MasterChef’te kalmayı garantiledi. Sonrasında üç yarışmacı, Somer şefin imza tabağını hazırlamaya çalıştı. Sürenin bitimiyle en zayıf tabağı hazırlayan yarışmacı, MasterChef 2020 hayallerine veda etti. Peki, MasterChef’te kim elendi, kim gitti? MasterChef Türkiye’ye kim veda etti? 

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2020 23:21
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 23:21
Bu akşam MasterChef’te kim elendi, kim gitti? 20 Eylül Pazar MasterChef Türkiye’ye kim veda etti?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de elenen isim belli oldu. MasterChef’te beşinci haftada eleme potasına giren altı yarışmacı arasında inanılmaz bir mücadele ekrana geldi. 20 Eylül Pazar akşamı MasterChef 59. bölüm eleme gecesinde iki oyun oynandı. İlk oyunda ana malzeme peynir olan yaratıcı bir yemek, ikinci oyunda ise Somer şefin imza yemeği hazırlandı. Şeflerin tadımı sonrasında ise gecenin en zayıf tabağını yarışmacının açıklanması ile MasterChef’e veda eden isim belli oldu. İşte bu akşam MasterChef Türkiye eleme gecesinde yaşananlar…

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLERDİ?

MasterChef’te beşinci hafta kıyasıya mücadelelere sahne oldu. Mavi takım ile Kırmızı takım arasında oynanan üç dokunulmazlık oyunu sonrasında altı eleme adayı ortaya çıktı. Mavi takımdan Serhat ve Özgül, Kırmızı takımdan ise Sefa, Selin, Tanya, Berker eleme potasına girdi.

BU AKŞAM MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Lezzet, eğlence ve rekabetin buluştuğu MasterChef Türkiye’de eleme gecesi heyecanı yaşandı. 20 Eylül Pazar günü ekrana gelen MasterChef’te iki oyun oynandı. İlk oyunda yarışmacılardan beş çeşit peynir verildi ve yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Bu turda başarılı olan Serhat, Özgül ve Sefa MasterChef 2020’te kalmayı garantilemiş oldu.

Eleme gecesi final oyununda Berker, Tanya ve Selin, Somer Şefin imza tabağını hazırlamaya çalıştı. Yarışmacılara bu zorlu yemeği hazırlaması için bir saat süre verildi. Süre sonunda hazırlanan tabakların tadımı şefler tarafından yapıldı. Üç yarışmacı arasında en zayıf tabağı hazırlayan Selin, MasterChef Türkiye’ye veda etti.