Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bronz tene en çok bu rujlar yakışıyor

Bronz tene en çok bu rujlar yakışıyor

Sıcak yaz günlerinde güneş etkisiyle bronzlaşan tenlerde yapılan makyaj dikkat çekici duruyor ve küçük bir değişim kötü görüntüye neden olabiliyor. Bunun için ruj seçimi makyajda önemli hale geliyor.

07.10.2016 16:43

Yazın güneş yardımıyla bronzlaşan ciltler daha hoş ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarıyor. Güneşin son yıllardaki zararlı etkilerine rağmen pek çok kişi bronzluğun dayanılmaz cazibesine karşı koyamıyor. Bronz ten üzerine yapılan makyaj her zaman yaptığınız makyajdan daha dikkat çekici durur. Cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesi makyajın daha hoş bir görüntü yaratmasına yardım eder. Yazın güneşte kuruyan cilde gerekli nem desteği sağlamak ise cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

BRONZ TENE YAKIŞAN MAKYAJLAR
Yazın cilt rengi yeteri kadar canlı göründüğü için fondöten gibi ürünler yerine renkli nemlendiriciler tercih etmek daha doğal bir görünüm elde etmenize yardım eder. Cildinizi renklendirmek için hafif kıvamlı pembe veya şeftali tonlarında allıklarla istediğiniz ışıltıyı yanaklarınızda yakalayabilirsiniz.

Dudaklarda ise soluk renkler yerine olabildiğince canlı ruj rengi seçimleri yapmak cildinizin daha hoş görünmesini sağlar. Pırıltılı ve sedefli lip glosslar cildin ışıltılı görünmesine yardım eder ve bronzluğu ön plana çıkarır. Gündüz mat renkli rujlar tercih edilebilirken gece makyajında canlı renkteki rujların üzerine parlatıcılar ile makyaja ışıltı katılabilir. Bronz ciltte ruj seçimi yaparken nude tonlar ifadeyi oldukça solgun göstereceği için nar çiçeği, pembe, turuncu, mercan ve kahve tonları oldukça iyi sonuçlar verecektir. Dudak kalemi ile dudakları belirginleştirerek rujunuzu daha kalıcı ve hoş bir hale getirebilirsiniz.

Göz makyajı için ise canlı renkte farlar doğru tercih olacaktır. Yeşil, mavi ve turuncu gibi parlak renklerde far seçimi yapmak daha alımlı görünmenize yardım eder. Işıltılı ve sedefli ekru ve kırık beyaz farlar da gözlere aydınlık bir ifade vermek için seçilebilir. Renkli göz kalemleri makyaja ışıltı katması açısından kullanılabilir. Gözleri ön plana çıkarmak için dolgunluk veren maskaralar da göz makyajını tamamlayan en önemli adımlardan biri. Kaş rengine uygun bir kaş kalemi ile kaşları daha belirgin hale getirmek makyajın daha anlamlı durmasına yardımcı olur.

Bronz ten makyajında dikkat edilmesi gereken konulardan en önemlisi dudaklarda canlı tonlar seçildiyse gözleri daha natürel olan beyaz ve ekru tonlarındaki farlarla yumuşatmaktır. Tam tersi gözlerde canlı renkler hakimse dudaklara ışıltılı bir lip gloss sürmek, makyajı dengelemeye ve natürel bir görüntü elde etmeye yardımcı olur.

Yorumlar | 0
üye profil