Breaking Bad'in yıldızı Bryan Cranston'dan koronavirüs açıklaması: Hâlâ koku ve tat alamıyorum

Koronavirüs şikayetlerinin içinde koku ve tat kaybının geçici olarak kaybedildiğine dair birçok çalışma mevcutken bu çalışmaları destekleyecek bir açıklama geldi. Yaklaşık 5 ay önce koronavirüse yakalanan izlenme rekorları kıran efsane dizi Breaking Bad'in yıldızı Bryan Cranston, koku ve tat duyularının hala yerine gelmediğini ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 07.12.2020 09:38
Değiştirme Tarihi: 07.12.2020 10:26
Breaking Bad'in yıldızı Bryan Cranston'dan koronavirüs açıklaması: Hâlâ koku ve tat alamıyorum

Breaking Bad dizisinin yıldızı Bryan Cranston, koronavirüsü yakalanmasından sonratat ve koku hislerinin hala tamamen geri gelmediğini açıkladı. Cranston, temmuz ayında Covid-19'a yakalandığını açıklayan bir video paylaşmış ve yalnızca hafif belirtiler geçirdiği için "çok şanslı" olduğunu dile getirmişti. The Ellen DeGeneres Show'a katılan Cranston, devam eden tek belirtisi kaldığını aktararak, "Tat ve koku alma kabiliyetimin bir kısmını kaybettim" dedi.

64 yaşındaki oyuncu "Tüm ciddiyetine rağmen çok şanslıydık. Birkaç gün acı çektik ancak yatağa düşürmeye yetecek cinsten değildi. Yaklaşık üç saat boyunca ateşim 37,25 dereceydi ve ardından bir hafta boyunca sadece yorgunluk oldu" ifadelerini kullandı.

Cranston tat alma ve koku alma duyusu hakkında ise, "Sanırım yaklaşık yüzde 75'i geri geldi ancak birisi kahve hazırlarken mutfağa girdiğimde kokusunu alamıyorum" diye konuştu.

Virüsü atlatmasının ardından Cranston, Covid-19 antikoru taşıyan kan plazmasının bir kısmını Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi (UCLA) Kan ve Trombosit Merkezi'ne bağışlamıştı.