Brad Pitt Türkiye'ye geliyor

Dünyaca ünlü yıldız Brad Pitt rol alacağı Kıtlık adlı filmin çekimleri için Türkiye'ye gelecek.

Yayınlanma Tarihi: 15.05.2015 15:06
Değiştirme Tarihi: 15.05.2015 15:33
Brad Pitt Türkiye'ye geliyor

Osmanlı'nın İrlanda'ya yaptığı yardımı anlatan 'Kıtlık' filmi için Brad Pitt ve Keira Knightley seçildi. İki yıldız, Ağustos ayında çekimler için Türkiye'ye gelecek.

Hollywood, ülkemizin görkemli tarihini ve Türkiye'nin eşsiz güzelliğini keşfetti. Geçen yıl çekimlerinin büyük kısmı ülkemizde yapılan Russell Crowe'un filmi 'Son Umut'tan sonra yeni bir Hollywood filminin ülkemizde çekilmesi ve tarihimizi anlatması için hazırlıklar başladı.

Çanakkale Savaşı'nı konu alan Son Umut'un başarısından yola çıkan İngiliz yapımcılar, 2016 yılında Türkiye'de, Türkçe adıyla Kıtlık filmini çekmeye karar verdi. İngiliz yönetmen Paul G. Andrews'ın yönetmenlik koltuğuna oturacağı film, 1847 yılında Osmanlı İmparatoru Sultan Abdulmecit'in büyük bir kıtlık yaşayan İrlanda'ya yardım etmesini ve bu sırada yaşanan bir aşk hikayesini konu alıyor.Hazırlıkları yeni yeni başlayan film için dünyaca ünlü yönetmen Andrews, önümüzdeki ay Türkiye'ye gelerek film için çekim yerlerine karar verecek.

"Müslüman olmayı düşüyorum"

Yönetmen ve yapımcılar, filmin başrolleri için ise Brad Pitt ve dünyaca ünlü bir diğer yıldız Keira Knightley ile anlaşmak üzere. Çekimlerine Ağustos ayında start verilmesi planlanan film için aynı tarihlerde Brad Pitt ve Keira Knightley'nin ülkemize gelmesi bekleniyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Filmin bir diğer yıldızı ise "Müslüman olmayı düşünüyorum" açıklamasıyla dünya gündemine yerleşen İrlandalı ünlü aktör Liam Neeson.