Bölge savcısı ilk kez açıkladı: Korkunç iddia gerçek çıktı... İşte ayrıntılar

Bir Western filmi olan Rust'ın çekimleri sırasında 'kazayla' görüntü yönetmeni Halyna Hutchins'i öldüren ünlü oyuncu Alec Baldwin'in olayıyla ilgili Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies açıklamada bulundu. Silahın gerçek olduğunu ifade eden Savcı Mary, tüm ihtimallerin masada olduğunu belirterek, 'Cezai suçlamalar da dahil tüm ihtimaller masada' dedi. Baldwin, yönetmen Joel Souza'yı da yaralamıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2021 11:41
Değiştirme Tarihi: 27.10.2021 11:41
Bölge savcısı ilk kez açıkladı: Korkunç iddia gerçek çıktı... İşte ayrıntılar

Son günlerin en çok konuşulan olaylarından biri, Rust isimli western filminin çekimlerinde kazayla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins ve yönetmen Joel Souza'nın ünlü oyuncu Alec Baldwin tarafında öldürülmesiydi.

Olayla ilgili Santa Fe Bölge Savcısı Mary Carmack-Altwies, New York Times açıklama yaptı. Kullanılan silahın antik ortama uygun 'gerçek' bir silah olduğunu söyleyen Altwies, sette de fazla miktarda mühimmatın yer aldığını bunlarla da ilgili soruşturma yapılması gerektiğini sözlerine ekledi. 

63 yaşındaki aktörün yanlışlıkla Hutchins'i öldürdüğü silahın, olaydan birkaç saat önce ekip üyeleri tarafından bira kutularına ateş etmek için kullanıldığı bildirildi.

Henüz resmi bir suçlama yapılmamasıyla ilgili de görüş bildiren Savcı Altwies, “Şu anda bulunduğumuz noktada tüm ihtimaller masada, cezai suçlamalar da buna dahil” dedi.

İlgili Sayfalar: Magazin