Birlik duygusu topluma iyi geldi!

Birlik duygusu topluma iyi geldi!

Söz yazarı, besteci ve yorumcu Feridun Düzağaç,  Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından siyasi kanatta  oluşan birlik duygusunun topluma iyi geldiğini söyledi.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde düzenlenen "Zeytinli Rock Festivali"ne  katılan Düzağaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, gençlerle birlikte olmaktan  mutluluk duyduğunu söyledi.

Düzağaç, festivalin ünlü isimlere ev sahipliği yaptığını belirterek,  "Gençler sadece genç olmakla bile güzeller. Festival alanı içinde herhangi bir  olay yok. Çok güçlü isimler sahne alıyor. Güzel ve keyifli bir ortam var."  ifadesini kullandı.

Türkiye'nin son zamanlarda sıkıntılı günler geçirdiğini dile getiren  Düzağaç, "Acılardan bir takvim olsa ülkemizde maalesef  boş bir gün kalmayacak  gibi. Böyle bakıldığında hep o tartışma devreye giriyor. 'Ama hayat devam ediyor'  deniyor ve müzik, festivaller kaldığı yerden devam ediyor. Bence de böyle olması  gerekiyor." diye konuştu.

 "Siyasilerin birlik duygusu içinde olmaları çok önemli"
  Düzağaç, toplumun her kesiminden görevi, işi, sorumluluğu ne olursa  olsun herkesin önceliğinin kanın durması olduğunu dile getirdi.

  İfadenin ve iletişimin çok önemli olduğu bir zaman diliminden  geçildiğini vurgulayan Düzağaç, şöyle konuştu:

  "Adını anmak istemediğim, yakın geçmişteki büyük badireyi atlattıktan  sonra devletin her kademesindeki siyasi kanatta oluşan birleşme ve birlik  duygusunun bu topluma bir derece iyi geldiğini hissettim. Ben de kendi payıma çok  iyi hissettim. Bizler demokrasi ve evrensel doğrular adına oy vermekle mükellef  vatansever insanlarız ve meclisteki her bireyin ve onların dahil oldukları  partilerin birbirleriyle iyi geçinmeleri, iletişim içinde olmaları ve  birbirlerine sevgi sözcükleriyle hitap etmelerini görmek istiyoruz. Bu  ülkemizdeki demokrasi tarihinin belki de en özlediği şey. Son kötü olaydan sonra  böyle bir durumun çıkması hem çok şaşırtıcı hem de düne kadar birbirlerinin adını  anmak  istemeyen devlet yöneticilerinin ve siyasilerin birlik duygusu içinde  olmaları çok önemli. Bunun toplumun kademelerine yansıması gerektiğini  düşünüyorum."

Düzağaç, bunu da siyasilerin başarması gerektiğini ifade ederek, "Bu  darbe girişimi sonrası oluşan olumlu havanın, paylaşacak  başka bir ülkemiz ve  toprağımız olmadığının bilincine varmış bu söylemin devam etmesini umuyorum."  dedi.  (AA) 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 28/08/2016 17:54:43

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin