Biraz reçel, biraz meyve: Pancake mekanları

Biraz reçel, biraz meyve: Pancake mekanları

Son yıllarda gittikçe popülerleşen pancake mekanları sizleri eşsiz bir lezzete davet ediyor. İşte, farklı bir kahvaltı deneyimi için tercih edebileceğiniz pancake mekanları...

 

İştah kabartan görüntüsü ve enfes tadı ile vazgeçilmez tatlılardan biri haline gelen pancakelerin popülaritesi giderek artıyor. Hatta bu popülarite o kadar yaygınlaştı ki sadece pancake yapan mekanların sayısı hızla artmaya başladı. Çileklisinden nutellalısına, reçellisinden şuruplusuna kadar envai çeşitte yapılan pancakeler kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. İşte İstanbul'da pancake yapan en iyi mekanlar:

1. NY - ST/TAKSİM
New York ve İstanbul'u buluşturan mekanda pancakeler akçaağaç şurubu ile tatlandırılıyor. Çikolata parçacıklı, mevsim meyveli ve çikolatalı çeşitlerinin yanında mekanın lezzetli Julies Meinl kahvelerinden de tadabilirsiniz. Kahvaltıya gidenlerin Amerikan kahvaltı tabağı ve New York bagel gibi çeşitleri denemesini tavsiye ederiz.

2. MUCHİES CREPE & PANCAKE - MODA
Pancak denilince akla ilk gelen mekanlardan biri de Moda'da bulunan Munchies. Sıcacık pancakeler şuruplu, çilekli, mamelatlı, reçelli, çikolatalı, muzlu ve nutellalı çeşitleriyle servis ediliyor. Sabah mekana giderseniz peynir çeşitlerinin de yer aldığı kahvaltı tabağını da deneyebilirsiniz. Mekan oldukça küçük olduğu için ayakta kalmak istemiyorsanız erken gidin.

3. LA VİE EN ROSE - YENİKÖY
Fransız usulü kahvaltı ve tatlı mekanı olarak ün salan La Vie en Rose, Yeniköy'de pancake yemek istediğinizde gideceğiniz ilk adreslerden biri. Kahvaltısı ile oldukça ünlü olan mekanda son zamanlarda pancake siparişleri kahvaltıyı geçmiş durumda. Oreolu Pancake, Red&Blue Velvet ve Chocolate Chip Pancake gibi çeşitleriyle öne çıkan mekan tasarımı, atmosferi ve müzikleriyle de hafızanıza kazınacak yerlerden biri.

4. GAKKI - KARAKÖY
Karaköy'ün en meşhur kahvaltı mekanlarından biri olan Gakkı, maple şuruptan hazırlanan pancakeleri sıcak ve samimi bir atmosferle birleştiriyor. Breaking Fast isimli kahvaltı tabağının yanında mekanın lezzetli pancakelerini tatmayı unutmayın. Reyhanlı sigara böreği ve yumurtalı ekmek ise kahvaltıda denenmesi gereken diğer spesiyallerden.

5. COOKLİNE - ŞAŞKINBAKKAL
Pancakelerin sınırsız sos, reçel ve meyvelerle tahta tepsilerde servis edildiği Cookline, konumu itibariyle de caddenin en havalı mekanlarından biri. Klasik pancake tabağını günün her saatinde tercih edebilirsiniz. Haftasonu keyif yapmak istiyorsanız leziz pancakelerin yanında kahvaltı seçeneklerine de göz atmalısınız.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 25/08/2016 16:21:39

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin