Bir dönemin ünlü mankeni Eylem Şenkal, hastanede spor psikoloğu olarak göreve başladı

Bir dönemin ünlü mankeni Eylem Şenkal, hastanede spor psikoloğu olarak göreve başladı
Yayınlanma Tarihi: 09.01.2020 16:37
Değiştirme Tarihi: 09.01.2020 16:37

1996 yılı Best Model of Türkiye yarışmasında birinci olarak, 1997 Best Model of the World'e katılan Eylem Şenkal, şimdilerde bakın ne yapıyor... Gündeme gelen haberler sonrası birçok kişi Eylem Şenkal kimdir? Eylem Şenkal kaç yaşında soruların cevabını merak etmeye başladı.

Takvimler 1996 yılını gösteriyordu. Yaşıtlarına göre fiziksel olarak bir hayli dikkat çeken Eylem, bu durumun fark edilmesi üzerine o yıl Best Model yarışmasının Türkiye ayağına davet edildi. Eylem Şenkal, yarışmada birinci olup şöhret yolculuğuna da başlamış oldu. Bu birincilikle hayatının dönüm noktasını yakalayan Eylem Şenkal aldığı iş teklifleri üzerine 2000 yılına kadar Fransa, Amerika ve İtalya başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde defilelere katılarak boy gösterdi. Bunun yanında moda ve kadın dergilerinde de yer alan Şenkal, “Yılın En İyi Mankeni” kategorisinde halk tarafından yapılan oylamaların sonucu olarak ikinciliğe layık görüldü. Mankenlik yaptığı dönemde lisans eğitimini de devam ettiren Şenkal, Marmara Üniversitesi Spor Akademisi bölümünü bitirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Eylem Şenkal, 2005-2008 yılları arasında Formula 1 dalında dünyayı dolaşarak bilgilendirici programlar yaptı. Takip eden dönemde birçok TV programında, sinema ve dizi filminde rol alan Şenkal, “Olmaz Böyle Şey” isimli programla seyircinin beğenisini bir hayli kazandı ve önemli bir izleyici kitlesi elde etti. 2008 yılında beyaz perdede bir hayli ses getiren “Kadri’ nin Götürdüğü Yere Git” filminde Şafak Sezer ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi önemli isimlerle çalışma fırsatı elde etti ve kariyerinin zirvesine bu film ile çıktı. Eylem Şenkal, ilerleyen yıllardan birçok önemli projede yer aldı ve adından sık sık bahsettirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

SPOR PSİKOLOĞU OLDU

Şimdilerde spor psikoloğu olarak görev yapan Eylem Şenkal, Özel Fransız Lape Hastanesi'nde göreve başladı. Yaşadığı sürece ilişkin konuşan Eylem Şenkal, “Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden mezunum. Daha sonra Londra’daki BBP University’de yüksek lisans yaparak psikoloji eğitimimi tamamladım. Bir süre İngiltere Premier League takımlarından Chelsea ve Arsenal’de çalıştım, artık İstanbul’dayım.” ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

EYLEM ŞENKAL KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ? 

Gündeme gelen haberler sonrası birçok kişi Eylem Şenkal'ın hayatına dair bilgileri merak etmeye başladı. Peki Eylem Şenkal kimdir? İşte detaylar... Eylem Şenkal'ın tam adı Zeynep Eylem Şenkal'dır... 1977 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Şenkal aslen Erzincanlıdır. 

Haber ile ilgili metin girin!.